• تاریخ: آذر ۱۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12777

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۱۷

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک با محکوم کردن اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به بیت‌المقدس اظهار داشت: این اقدام نشان از ضعف آمریکا و رژیم صه ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک با محکوم کردن اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل‌آویو به بیت‌المقدس اظهار داشت: این اقدام نشان از ضعف آمریکا و رژیم صهیونیستی دارد چرا که آمریکا همواره به دنبال تضعیف امت‌های اسلامی است، بنابراین امروز وظیفه همه مسلمانان است تا با برنامه‌ریزی در برابر این حرکت احمقانه آمریکا ایستادگی کنند.

وی افزود: دفاع از قدس بیانگر زنده بودن ماست، زیرا ملتی که زنده است همواره در دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم با تمام قدرت می‌ایستد و این همان درسی است که ملت ایران از سیدالشهدا(ع)، امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری و شهدا آموخته است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: آمریکا با این تصمیمات احمقانه ماهیت پلید خود را به جهانیان نشان داد، چرا که این کشور با این اقدام در میان مسلمانان منفورتر خواهد شد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: جریان وهابیت تکفیری آل‌سعود یکی از مشکلات جهان اسلام به شمار می‌رود و آل‌سعود با حمایت از آمریکا و رژیم صهیونیستی از پشت به مسلمانان خنجر می زند و راه را برای دشمنان جهان اسلام و دنیای استکبار مرتفع ساخته است تا نگاه دنیا را از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در فلسطین منحرف کند.

دری نجف آبادی ادامه داد: رژیم صهیونیستی و غاصب اسرائیل دشمن اصلی اسلام است که این رژیم غاصب بیش از ۷۰ سال است که مسلمانان را می‌کشد و از هر جنایتی بر علیه مسلمانان حمایت می‌کند و امروز در سراسر کشورهای مسلمان حتی مناطق شیعه‌نشین عربستان، مردم از دلدادگان به قدس شریف هستند که حاضر هستند با وحدت، در برابر رژیم اشغالگر ایستاده و برای آزادی قدس تلاش کنند این درحالیست که آمریکا هر چه قدر بیشتر بر علیه مسلمانان توطئه می کند جوانان آگاه‌تر و وحدت دنیای اسلام بیشتر می شود.

وی افزود: دنیای اسلام فلسطین را به عنوان نخستین قبله مسلمانان، از آن خود دانسته و در دفاع از قدس شریف و بیت المقدس از هیچ اقدامی فروگذار نیست، چرا که سرزمین قدس پایگاه مقدس اسلام است.

کشور باید از مدرک‌گرایی فاصله بگیرد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برضرورت توسعه علم و فناوری در کشور گفت: مدرک گرایی مشکلی را از کشور حل نمی‌کند و دانشجویان باید با کسب علم و دانش کشور را از علم و فناوری بی نیاز کنند و دانشجویان باید در میدان عمل با جهاد علمی، اخلاقی و تربیتی جواب یاوه گویی های آمریکا را بدهند.

وی افزود: باید بین دانشگاه و صنعت، کشاورزی و بخش های مختلف رابطه مناسبی تعریف شود، چراکه برقراری این ارتباط به اشتغال و تولید بیشتر کمک شایانی می کند.

دری نجف آبادی با اشاره به ۱۶ آذر ادامه داد: ۱۶ آذر روز مبارزه با استکبار است و امروز دانش آموزان، دانشجویان و حوزوی ها یکی از حساس ترین مواضع ضدآمریکایی را با قدرت دنبال می کنند چراکه آمریکا هیچگاه منافع ملت‌های دیگر را به رسمیت نمی‌شناسد و در واقع آمریکا دشمن قسم خورده ملت ایران است که این موضوع را بارها با حمایت از صدام، آل‌سعود نشان داده است.