• تاریخ: دی ۳, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12933

ترکیه ۲۷۵۶ نفر دیگر را به اتهام ارتباط با گروه گولن اخراج کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دولت ترکیه در تلاش برای تضعیف شبکه وابسته به فتح‌الله گولن، ۲۷۵۶ تن دیگر را از نهادهای عمومی این کشور اخراج کرد. دولت ترکیه اعلام کرده است که افراد اخراجی از بین ن ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دولت ترکیه در تلاش برای تضعیف شبکه وابسته به فتح‌الله گولن، ۲۷۵۶ تن دیگر را از نهادهای عمومی این کشور اخراج کرد. دولت ترکیه اعلام کرده است که افراد اخراجی از بین نیروهای نظامی، معلمان و کارکنان وزارت‌خانه‌های این کشور بوده‌اند که با سازمان‌های «تروریستی» در ارتباط بوده‌اند.

طبق اطلاعیه‌ای که در روزنامه رسمی این کشور منتشر شده است، افراد اخراج شده یا عضو، یا مرتبط با گروه‌ها، ساختارها و نهادهای «تروریستی» بوده‌اند که برخلاف امنیت ملی عمل می‌کردند.

از زمان کودتای ناکام تابستان سال گذشته ترکیه، تاکنون حدود ۵۰ هزار تن بازداشت شده و حدود ۱۵۰ هزار نفر از مناصب خود اخراج یا تعلیق شده‌اند. افراد بازداشتی یا اخراجی از بین نظامیان، پلیس، معلمان و کارکنان نهادهای عمومی بوده‌اند و همگی متهم به داشتن ارتباطاتی با گروه «تروریستی» فتح‌الله گولن – که در آمریکا مستقر است – هستند.

دولت ترکیه می‌گوید که گولن در پشت پرده کودتای ناکام سال گذشته این کشور قرار داشت.

گولن که از سال ۱۹۹۹ در یک تبعید خودخواسته در آمریکا به سر می‌برد این سخنان را رد کرده و کودتا را محکوم کرد.