• تاریخ: دی ۳, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12936

تعداد تلفات توفان، سیلاب و رانش زمین در فیلیپین به ۲۰۰ تن افزایش یافت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تعداد قربانیان فیلیپینی توفان، سیلاب و رانش زمین در جنوب این کشور به حدود ۲۰۰ نفر افزایش یافت. گروه‌های امداد و نجات در تلاش هستند تا بازماندگان و کسانی که از این ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تعداد قربانیان فیلیپینی توفان، سیلاب و رانش زمین در جنوب این کشور به حدود ۲۰۰ نفر افزایش یافت.

گروه‌های امداد و نجات در تلاش هستند تا بازماندگان و کسانی که از این حادثه طبیعی نجات یافته‌اند را یافته و به مکان‌های امن منتقل کنند.

به نوشته رویترز، توفان، سیل و رانش‌زمین تاکنون باعث شده است تا ده‌ها تن مفقود شده و هزاران نفر دیگر بی‌خانمان شوند، که علت اصلی آن نادیده‌گرفتن هشدارهای صادره برای پناه گرفتن در مناطق ایمن از سوی این افراد است.

فیلیپین سالانه به طور متوسط حدود ۲۰ توفان را تجربه می‌کند و صدور هشدارهایی در این زمینه به یک امر عادی تبدیل شده است، اما سطح تخریبی که بر اثر این توفان استوایی در جزیره جنوبی میندانائو ایجاد شده است، فراتر از حد تصور بوده است.

سربازرس لموئل گوندا، سخنگوی پلیس منطقه میندانائو می‌گوید «با تداوم دریافت گزارش‌هایی از منطقه و بهبود وضعیت آب‌و‌هوایی، آمارهای (تلفات) احتمالا بیشتر می‌شود».

وی گفت که «به آرامی در حال برقراری دوباره خطوط انتقال قدرت و ارتباطات در مناطق صدمه‌دیده هستیم».

مقامات مدیریت بحران فیلیپین می‌گویند که ۱۵۹ تن به عنوان مفقود ثبت شده‌اند و همچنین حدود ۷۰ هزار تن مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند.

علاوه بر نیروهای امداد و نجات، سربازان ارتش و نیروهای پلیس و واحدهای داوطلب نیز در حال جستجو برای یافتن بازماندگان و قربانیان این حادثه، آواربرداری و برقراری دوباره خطوط انتقال قدرت و ارتباطات هستند.

مقامات مدیریت بحران می‌گویند که روستاهای زیادی هشدارهای صادره برای ترک مناطق ساحلی و سواحل رودخانه‌ها را نادیده گرفته‌اند و هنگامی که سیلاب جاری شد و زمین دچار رانش شد، گرفتار شده‌اند.