• تاریخ: دی ۳, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12930

دستگیری هکر حرفه‌ای توسط پلیس فتای استان مرکزی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، هکر حرفه‌ای در اقدامی خرابکارانه به ۵۳۰حساب هم‌وطنان دسترسی پیدا کرده و از این طریق اقدام به برداشت غیرمجاز ۷۰۰ میلیون ریال کرد. به دنبال این موضوع و شکایات متعدد از سوی مردم این موضوع در ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، هکر حرفه‌ای در اقدامی خرابکارانه به ۵۳۰حساب هم‌وطنان دسترسی پیدا کرده و از این طریق اقدام به برداشت غیرمجاز ۷۰۰ میلیون ریال کرد.

به دنبال این موضوع و شکایات متعدد از سوی مردم این موضوع در دستور کار پلیس فتای استان مرکزی قرار گرفت و با اجرای اقدامات پلیسی موفق توانستند این هکر را شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی: هکر زا در شمال کشور شناسایی دستگیر کردیم

رئیس پلیس فتا استان مرکزی با اشاره به دستگیری هکر حساب‌های بانکی به خبرنگار تسنیم گفت: به دنبال وصول گزارشی مبنی بر برداشت غیر مجاز از یکی از حساب‌های همشهریان موضوع مورد بررسی کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و با بررسی کارشناسی که انجام شد مشخص گردید که متهم با تهیه اپلیکیشین‌های غیرمجاز و تبلیغ آنها در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان اقدام به هدایت قربانیان به صفحات فیشینگ و درگاه‌های جعلی می‌کند.

سرگرد آنقی افزود: با اقدامات فنی و اطلاعاتی که توسط کارشناسان ما جمع‌آوری شد متهم در یکی از استان‌های شمالی کشور شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر شد و همچنین تجهیزات و امکانت وی توقیف شد.

دسترسی هکر به حساب ۵۳۰ هم‌وطن در کشور

رئیس پلیس فتا استان مرکزی تصریح کرد: با بررسی فنی که انجام شد مشخص شد که متهم به تعداد ۵۳۰ حساب از هموطنان‌مان دسترسی پیدا کرده و حدود ۷۰۰میلیون ریال برداشت غیرمجاز انجام داده که در نتیجه متهم با قرار وثیقه مناسب راهی زندان شد.

آنقی بیان کرد: توصیه می‌کنیم که هموطنان از دریافت و نصب نرم افزارها و اپلیکیشن‌هایی که تبلیغات غیرمجاز را در اختیار قرار می‌دهند و به شکل غیرمجاز در فضای مجازی انتشار پیدا کرده‍اند خودداری کنند و هرگونه گزارشی دارند را در سایت پلیس فتا درج کنند.

هکر: فکر نمی‌کردم دستگیر شوم

این هکر سارق نیز با اشاره به فعالیت‌های انجام داده در هک قربانیان خود به خبرنگار تسنیم گفت: به منظور کلاه برداری اینترنتی دستیگر شده‌ام و اصلا فکر نمی‌کردم که دستگیر شوم چون اقدامات گسترده‌ای را انجام نمی‌دادم و تنها نرم افزار را ساخته بودم که هکرهای دیگر هم در این راه مرا یاری دادند.

وی افزود: تا جایی که امکان دارد مردم اطلاعات حساب خود را در هیچ درگاهی وارد نکنند و برای انتقال حساب هر باک نرم افزار خود را دارد که بهتر است که از این راه استفاده کنند.

این هکر اضافه کرد: هرگز فکر نمی‌کردم که به دنبال تخلیه حساب مردم باشم و بخواهم زندگی خود را از این راه بگذرانم و در نهایت دستیگر شوم و تاوان این اشتباه را پس بدهم.