• تاریخ: دی ۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 12944

دادگاه نظامی بحرین و حکم‌های ظالمانه آن مشروعیت ندارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عصام المنامی» از رهبران ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین با محکوم کردن توسل نظام بحرین به دادگاه نظامی برای سرکوب مخالفان خود گفت «هرگونه حکمی که در دادگاه نظامی بحرین صادر شود فاقد مش ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عصام المنامی» از رهبران ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین با محکوم کردن توسل نظام بحرین به دادگاه نظامی برای سرکوب مخالفان خود گفت «هرگونه حکمی که در دادگاه نظامی بحرین صادر شود فاقد مشروعیت است».

المنامی در مصاحبه با شبکه اللؤلؤه تاکید کرد «حکم‌های دادگاه نظامی برای ترساندن شهروندان و خفه کردن صدای مخالفان و آنانی است که می‌خواهند بر سرنوشت خودشان حاکم باشند، دادگاه نظامی به وسیله‌ای برای سرکوب و خشونت برضد مخالفان سیاسی تبدیل شده است».

به گفته این فعال بحرینی، «نظام بحرین از هیچ وسیله‌ای برای سرکوب و خشونت برضد مردم فروگذار نیست و حکم‌های سیاست‌زده و ظالمانه صادره در دادگاه نظامی که فاقد هرگونه شرعیتی است، نمی‌تواند اراده ملت بحرین را بشکند؛ ملتی که در طول هفت سال گذشته در برابر تمامی روش‌ها و ابزار سرکوب ایستادگی کرده‌ و به حقانیت و مشروعیت اهداف خود اطمینان دارد».

دولت بحرین تصمیم دارد چند نفر از زندانیان سیاسی را بنا به اتهاماتی که معارضان آن را «واهی» توصیف می‌کنند، در دادگاه نظامی محاکمه کند. تاکنون نهادهای حقوق‌بشری مانند عفو بین‌الملل بارها درباره اینگونه محاکمه‌ها به دولت بحرین هشدار داده‌اند.