• تاریخ: دی ۱۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13009

آزادی گروگان ایرانی توسط قرارگاه قدس سپاه در خاک افغانستان

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جزئیات آزادسازی یک گروگان ایرانی در افغانستان را تشریح کرد. بیشتر بخوانید خنثی‌سازی ۱۲۶ عملیات پیچیده هوا ...

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جزئیات آزادسازی یک گروگان ایرانی در افغانستان را تشریح کرد.

بیشتر بخوانید

خنثی‌سازی ۱۲۶ عملیات پیچیده هواپیماربایی توسط سپاه

سردار مارانی با اعلام این خبر گفت: رزمندگان قرارگاه قدس در اقدامی اطلاعاتی و عملیاتی موفق شدند مهندس شرکت جهاد نصر را که آدم‌ربایان به یکی از ولایت‌های مرزی کشور همسایه انتقال داده بودند، آزاد کنند.

وی افزود: مهندس شرکت جهاد نصر پیمانکار طرح ۴۶ هزار هکتاری آبرسانی به مزارع شهرستان هامون واقع در شمال سیستان و بلوچستان بوده است.

فرمانده قرارگاه قدس سپاه ادامه داد: مهندس حسین حاج‌ملک در تاریخ ۲۳ آذرماه امسال در حال بازگشت به محل استراحت خود بود که توسط افراد ناشناس بین مسیر شهرستان هامون و زابل به‌گروگان گرفته شد.

سردار مارانی تصریح کرد: گروگانگیران این فرد را به کشور افغانستان انتقال دادند و پس از ۲ روز خودروی وی در یکی روستاهای شهرستان نیمروز در حالی که سوخته بود، کشف شد.

وی تأکید کرد: گروگانگیران به خانواده این فرد گفته بودند “در صورت نپرداختن مبلغی فرزندتان کشته می‌شود” که پدر وی با مراجعه به قرارگاه قدس کمک برای آزادی فرزندش را خواستار شد.

فرمانده قرارگاه قدس سپاه خاطرنشان کرد: رزمندگان قرارگاه قدس با هماهنگی صورت‌گرفته با مراجع قانونی و انجام کار اطلاعاتی و عملیاتی ویژه در تاریخ سوم دی امسال موفق به آزادسازی حاج‌ملک از چنگال گروگان‌گیران شدند. در این عملیات پنج نفر از عوامل گروگانگیر که در داخل کشور فعال بودند، شناسایی و دستگیر شدند.