• تاریخ: دی ۱۳, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13035

آیت‌الله سبحانی: مسئولان مشکلات معیشتی و اشتغال مردم را برطرف کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در جلسه درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان اینکه “جمهوری اسلامی برای ما نعمتی است که خداوند به ما داده است”، اظهار داشت: قبل ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در جلسه درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان اینکه “جمهوری اسلامی برای ما نعمتی است که خداوند به ما داده است”، اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی این‌همه آزادی، امنیت و نشر کتاب امکان نداشت، در سال ۱۳۲۵ قم یک دهکده‌ای بیش نبود اما بعد از انقلاب شاهد تحولات بسیاری شده‌ایم.

وی با اشاره به تحولات عظیمی که در کشور بعد از انقلاب اسلامی رخ‌داده است، گفت: شکر نعمت افزایش نعمت و کفران آن سبب به‌وجود آمدن گرفتاری‌های فراوان می‌شود، کسی نمی‌گوید که در کشور مشکل نیست اما باید نشست و صحبت کرد و کارهای غیرعقلایی انجام نداد.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه باید آقایانی که مسئول‌اند بنشینند و مشکلات را برطرف کنند، تصریح کرد: مسئولان باید مشکلات معیشتی و اشتغال مردم را حل کنند.

وی با تأکید بر برطرف کردن مشکلات متعدد مردم در جامعه گفت: باید جلوی رباخواری گرفته شود، بانک تنها باید نگهبان و حافظ مال مردم باشد همچنین باید جلوی واردات بی‌حدوحساب گرفته شود، اگر جلوی واردات گرفته شود کارها راه می‌افتد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ابراز کرد: نمی‌توان برای همه زنان و مردان کار ایجاد کرد اما می‌توان برای بانوان در خانه ایجاد اشتغال کرد که هم به مسئله تربیت فرزندان بتوانند رسیدگی کنند و هم اینکه برای خانواده درآمدزایی داشته باشند.