• تاریخ: دی ۱۳, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13040

برنامه‌های آموزش کارکنان نیروی انتظامی در استان مرکزی افزایش می‌یابد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار کیومرث عزیزی صبح امروز در کمیته تخصصی تحول کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی استان مرکزی توسعه خدمت‌رسانی به آحاد جامعه را محوریت برنامه‌ریزی پلیس در برنامه‌ریزی‌ها خواند و اظهار داشت ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار کیومرث عزیزی صبح امروز در کمیته تخصصی تحول کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی استان مرکزی توسعه خدمت‌رسانی به آحاد جامعه را محوریت برنامه‌ریزی پلیس در برنامه‌ریزی‌ها خواند و اظهار داشت: در اتخاذ و اعمال راهبردهای پلیسی تفکر نگهداشت آرامش و نظم اجتماعی با محوریت آموزش و آگاه‌سازی عمومی از ضروریاتی است که همواره مورد تاکید بوده و در برنامه‌ریزی‌ها بدان توجه می‌شود.

وی مشارکت و اعتماد اجتماعی را از مولفه های تاثیرگذار در تحقق ماموریت‌های ناجا خواند و افزود: توانایی پلیس برای انجام وظایف خود منوط به تأیید اقدامات پلیس از سوی جامعه است و پلیس برای اینکه قادر به مراقبت و حفظ موقعیت اجتماعی خود باشد ، باید از تمایل جامعه به همکاری داوطلبانه در رعایت قانون حفاظت کند.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی جامعه‌محوری پلیس را یک فلسفه و راهبرد در تحول کلانتری ها و پاسگاه‌های انتظامی دانست و تاکید کرد: در پلیس جامعه‌محور، تکیه اصلی پلیس بر مداخلات پیشگیرانه است و اجرای این رویکرد، مستلزم مشارکت تمامی کارکنان و جلب همکاری داوطلبانه شهروندان در حوزه نظم و امنیت اجتماعی است.

عزیزی بیان کرد: رویکرد جامعه‌محوری باید رویکردی منسجم در میان تمام بخش‌های پلیس باشد نه واحدهایی خاص از پلیس و باید این فرهنگ به‌ویژه در حوزه کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی که بیشترین تعاملات با شهروندان را دارند به خوبی ملموس و تجلی داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی با اشاره به کاهش دو درصدی جرایم در ۹ ماهه امسال در استان، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل گفت:‌ نگاه تحلیلی به جرایم، بهره‌گیری از ظرفیت دیگر سازمان‌ها در حوزه نظم و امنیت، افزایش اعتماد و مشارکت عمومی از شاخصه‌های تاثیرگذار در سیر نزولی جرایم در سطح استان بوده که در برنامه‌های آینده هم باید نسبت به ارتقاء این مولفه‌ها در جامعه بیش از پیش اهتمام ورزید.

وی ادامه داد: برخی از شاخصه‌ها در افزایش آگاهی‌بخشی عمومی در ارتقاء نگاه پیشگیرانه در زندگی اجتماعی شهروندان موثر بوده و انعکاس مطلوب طرح‌های عملیاتی، انعکاس نحوه مشارکت و مراقبت شهروندان در این حوزه با بهره‌گیری صحیح و هدفمند از ظرفیت‌های رسانه‌ای بسیار اثربخش است.

عزیزی استمرار و روزآمدی در برنامه‌های آموزشی را هم مورد تاکید قرار داد و گفت:‌ مجموعه اقدامات در حوزه آموزش کارکنان باید هدفمند، از پیش تعیین شده و با هدف افزایش اثربخشی فردی و سازمانی به صورت مداوم و نظام‌مند انجام شود تا بهبود و ارتقاء سطح دانش،‌ مهارت و نگرش‌های معطوف به کارآیی در ماموریت‌ها را به همراه داشته باشد.