• تاریخ: دی ۱۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13058

برنامه‌های دهه فجر استان مرکزی با محوریت “ایام فاطمیه” و “انقلاب اسلامی” اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت‌الاسلام عباس هاشمی شامگاه شنبه در ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: سال گذشته حدود ۵ هزار برنامه در استان به همت همکاران، فرمانداران و مسئولان کمیته‌های مختلف دهه فجر ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت‌الاسلام عباس هاشمی شامگاه شنبه در ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: سال گذشته حدود ۵ هزار برنامه در استان به همت همکاران، فرمانداران و مسئولان کمیته‌های مختلف دهه فجر استان برگزار شد که از این تعداد ۷۹۰ برنامه مسابقات ورزشی و فرهنگی، ۲۷۰ برنامه قرآنی، ۲۷۷ سلسله همایش بود و برنامه‌های دیگر هم شامل منزلت زن و انقلاب اسلامی، دوره‌های آموزشی و برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها و غیره بوده است.

وی افزود: نخستین جلسه‌ای که سال گذشته تشکیل شد ۲۳ کمیته استانی در این جلسه ایجاد و برنامه‌ها در این ستادها گردآوری شدند و همچنین در اراک هم ستاد شهرستان با ستاد استان ادغام شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: برنامه‌های دهه فجر امسال با ایام فاطمیه همزمان شده در نتیجه باید تدابیر و برنامه‌هایی که اندیشیده می‌شود علاوه بر حفظ حرمت ایام فاطمیه، حرمت انقلاب اسلامی را هم حفظ کند.

هاشمی بیان کرد: برخی از کمیته‌ها از ستاد تقاضای بودجه دارند تا بتوانند برنامه‌های خود را اجرا کنند این در حالی است که این بودجه باید از بودجه ادارات و نهادها تامین شود و ستاد تنها بودجه روزهای ۱۲ و ۲۲ بهمن را پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: دو هفته فرصت داریم که دستگاه‌های استان مرکزی برنامه‌هایی که قرار است اجرا شوند را تا ابتدای بهمن به ستاد ارسال کنند تا بتوانیم برنامه‌ها را آن گونه که شایسته است انجام دهیم و همچنین امسال هم قرار است که ۲۳ کمیته تشکیل شود و هر مدیر و اداره مسئول یک ستاد باشد.