• تاریخ: دی ۱۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13056

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۱۵

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک اظهار داشت: در طول ۴ دهه از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و در این مدت ملت مومن و انقلابی و همیشه در صحنه ایران اسلامی همواره از توطئه‌چینی و فتنه دشمنان ...

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک اظهار داشت: در طول ۴ دهه از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و در این مدت ملت مومن و انقلابی و همیشه در صحنه ایران اسلامی همواره از توطئه‌چینی و فتنه دشمنان سرفراز بیرون آمده و نشان داده‌اند که هیچ موضوعی نمی‌تواند به وحدت، انسجام و ولایت‌مداری این ملت خدشه‌ای وارد کند چراکه دشمن همواره در تلاش بوده تا آسیب‌های سختی را وارد کند که نمونه این موضوع را در اغتشاشات اخیر شاهد بودیم اما ملت ایران این توطئه را نیز شکست داد و مداخلات بیگانگان و دشمنان را در امور کشور محکوم کرد.

وی افزود: در فتنه و آشوب‌های اخیر تمام دشمن برهم زدن نظم و امنیت کشور بود و عده ای در داخل کشور همگام با دشمن به ساختارشکنی و ایجاد اغتشاش اقدام کردند و اقدامات هنجارشکنانه و غیرقانونی انجام دادند که چیزی جز ضررهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برای کشور به دنبال نداشت هرچند در تجمعات میلیونی مردم در این چند روز به شدت محکوم شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: نباید عده ای تصور کنند که می توانند با هنجارشکنی و اقدامات غیرقانونی مطالبات خود را مطرح کنند، در حقیقت لازم است که این تجمعات مجوز داشته باشند، حرکات و اقدامات اینچنینی برای کشور و نظام چیزی جز ضرر و زیان به دنبال ندارد و مشکلی را برطرف نمی‌کند بنابراین باید هوشیار باشیم و فریب دشمن را نخوریم، همین ناآگاهی ها و دست زدن به اقداماتی که به سود دشمن است، سبب شده که امروز ما در تاریخ انقلاب، بیش از هفده هزار شهید ترور داشته باشیم و انسان های والامقامی همچون شهیدان رجایی و باهنر و یا دانشمندان و نخبگان هسته‌ای را از دست بدهیم.

وی ادامه داد: البته ملت ما نسبت به دشمن و مقاصد آن هوشیار و بصیر هستند و راهپیمایی اعتراضی امت اسلامی نسبت به اقدامات اغتشاشگران، این مساله را به خوبی نمایان کرد که مردم در هر شرایطی از دین و ولایت و نظام اسلامی صیانت می کنند.

باید از تفرقه و اغتشاش و برهم زدن امنیت جلوگیری کنیم

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به ضرورت داشتن بصیرت و هوشیاری در مواجهه با اینگونه فتنه‌ها گفت: اهمیت بسیار دارد که از بروز فتنه‌ها جلوگیری شود و برای تحقق این مهم، آگاهی بخشی به مردم و جامعه یک اقدام اساسی است که باید به ویژه از سوی علمای دینی و روحانیون مورد توجه قرار گیرد، در حقیقت روحانیت نقش مهمی در پرورش افکار و ارتقای معنویت در جامعه برعهده دارد.

وی افزود: همه ما باید حول محور ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب حرکت کرده و روز به روز با اتحاد و انسجام، بر اقتدار ایران اسلامی بیافزاییم و فراموش نکنیم که دشمن به دنبال بر هم زدن همین اتحاد و انسجام است.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: چنانچه به دنبان برطرف کردن مشکلات موجود و ایجاد رونق تولید و اشتغال در کشور هستیم باید از تفرقه و اغتشاش و برهم زدن امنیت جلوگیری کنیم و شرایط را در ابعاد مختلف فراهم کنیم تا بسترهای لازم برای مبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: البته مسئولان باید عملکرد خود را در بخش‌های مختلف خدمت‌رسانی به مردم ارتقا دهند، به‌طوری که جامعه شاهد برطرف شدن مشکلات باشد و زمینه رضایتمندی مردم فراهم آید و در این مسیر باید به جای مباحث سیاسی و جناحی و منافع شخصی، به مصالح و منافع مردم انتدیشید.