• تاریخ: دی ۱۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13070

پیش‌بینی تولید ۳۰ هزار تن میگو تا پایان سال ۹۶

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حسین عبدالحی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در زمینه آبزی‌پروری در سال گذشته ۴۵۹ هزار تن تولید داشتیم و پیش‌بینی ما برای سال ۹۶ این است که به حدود ۴۷۰ هزار تن برسد که از برنامه شش ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حسین عبدالحی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در زمینه آبزی‌پروری در سال گذشته ۴۵۹ هزار تن تولید داشتیم و پیش‌بینی ما برای سال ۹۶ این است که به حدود ۴۷۰ هزار تن برسد که از برنامه ششم هم جلو هستیم.

وی افزود: عمده تولیدات ما در سال ۹۵ شامل ماهیان گرم‌آبی حدود ۲۰۰ هزار تن، منابع آبی ۶۶ هزار تن و قزل‌آلا ۱۶۵ هزار تن، ماهیان خاویاری نزدیک ۳ هزار تن و میگو ۲۱ هزار تن می‌شود.

معاون آبزی‌پروری شیلات ایران تصریح کرد: امسال موفقیت خیلی خوبی در تولید میگو داریم که پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم نزدیک به ۳۰ هزار تن میگو تولید کنیم.

عبدالحی عنوان کرد: در حوزه میگو، ماهیان گرم‌آبی، ماهیان خاویاری و همچنین سایر بخش‌ها در حال حاضر در رده‌های خیلی خوبی قرار داریم، مصرف سرانه کشور با ۳۰ میلیون، یک کیلوگرم در اوایل انقلاب اما الان با ۸۰ میلیون حدود ۱۰٫۶ کیلوگرم است و این بیانگر این است که تولیدات آبزی‌پروری توانسته جایگاهی را در سطح کشور به دست بیاورد و این مرهون حمایت‌های همه بخش‌ها است.

وی بیان کرد: سازمان شیلات در واقع نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها از جمله سازمان آب، وزارت نیرو، سازمان دامپزشکی، امور اراضی و بانک‌ها و غیره دارد و با در کنار هم بودن همه این دستگاه‌ها بوده که این موفقیت‌ها حاصل شده است.

به گزارش تسنیم، “حسین عبدالحی” معاون آبزی‌پروری شیلات ایران در سفری یکروزه به استان مرکزی ظهر امروز در کارگروه شیلات و آبزی پروری استان مرکزی حضور یافت.