• تاریخ: دی ۲۶, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13122

طرح “خادم” از سوی هلال احمر استان مرکزی اجرا می‌شود

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، محمد محمدی ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه سرپرست جمعیت هلال احمر ساوه، با اشاره به اجرای طرح خادم اظهار داشت: طرح خادم “خانواده در مخاطره” در دستور کار قرار گرفته است به این ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، محمد محمدی ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه سرپرست جمعیت هلال احمر ساوه، با اشاره به اجرای طرح خادم اظهار داشت: طرح خادم “خانواده در مخاطره” در دستور کار قرار گرفته است به این طریق که با حضور مربیان در درب منازل حضور یافته و تمام آموزش‌های بسیار مهم به خانواده‌ها و عموم مردم ارائه می شود، بحث دیگر فراهم کردن شرایط برای حضور خیران در حوزه هلال احمر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی با اشاره به کمک‌های جمعیت هلال احمر استان مرکزی در زلزله اخیر غرب کشور افزود: بیش از ۲۰۰ تیم تخصصی از استان مرکزی در مناطق زلزله‌زده غرب کشور کار امدادرسانی و کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده را انجام دادند.

وی افزود: بیش از ۲۶۰ محموله غیر نقدی با کمک ۲۰۰ نیروی متخصص و بیش از ۶ و نیم میلیارد تومان کمک نقدی با حمایت مردم و مسئولان جمعیت هلال به مناطق زلزله زده ارسال شد و به‌عنوان نخستین استان در خدمات‌رسانی بودیم و این درحالی بود استان مرکزی استان معین منطقه زلزله‌زده نبود اما در منطقه زلزله‌زده حضور داشتیم و این آمادگی به‌سبب آموزش‌هایی بوده که ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: حمایت‌های استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده برگ زرینی در سطح کشور بود اما عملکرد شهرستان ساوه متاسفانه با توجه به ظرفیت‌هایی که داشت رضایت‌بخش نبود، داوطلب محور رسالت جمعیت هلال احمر است، بحث آموزش‌های تخصصی همواره مورد توجه بوده به طوری که شهرستان ساوه جزو شهرستان‌های پیشتاز در بحث آموزش‌های تخصصی بوده اما متاسفانه آموزش همگانی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

خدمت به مردم باید به‌عنوان یک اعتقاد قلبی مورد توجه قرار گیرد

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر استان مرکزی نیز در این مراسم با اشاره به ضرورت خدمت‌رسانی به مردم اظهار داشت: دوران ریاست امیرالمومنین(ع) چهار سال بود اما چهار سال حکومت آن حضرت به‌عنوان الگویی برای حکومت اسلامی و مسئولان است بنابر این ریاست طعمه و وسیله رزق و روزی نیست بلکه یک امانت است.

حجت‌الاسلام سیدرضا میرهاشمی افزود: خدمت به مردم باید به‌عنوان یک اعتقاد قلبی مورد توجه قرار گیرد اما با توجه به گستردگی مشکلات و نیازمندی‌هایی که وجود دارد باید با روحیه جهادی برای برطرف کردن مشکلات مردم تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: شهدا برای حفظ و تقویت نظام مقدس اسلامی از همه هستی خود گذشتند و امروز ما وارث خون پاک آنها هستیم پس باید آن را پاس داشته و درراستای صیانت از آرمان‌های والای شهدا و حفظ و حراست از آنها با تمام وجود در عرصه خدمت‌رسانی به مردم حضور داشته باشیم.