• تاریخ: دی ۲۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13126

بی‌توجهی به مسائل تربیتی دانش‌آموزان ضعف دینی و معنوی آنها را به‌دنبال دارد

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نشست اعضای هیئت امنای مدارس المهدی‌(عج) استان اظهار داشت: از جمله تکلیف‌های اولویت‌دار آموزش و پرورش و دیگر نهادهای علمی کشور گسترش فضای تربیت اسلامی و نهادینه کردن سیره اهل ب ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در نشست اعضای هیئت امنای مدارس المهدی‌(عج) استان اظهار داشت: از جمله تکلیف‌های اولویت‌دار آموزش و پرورش و دیگر نهادهای علمی کشور گسترش فضای تربیت اسلامی و نهادینه کردن سیره اهل بیت(ع) است.

وی افزود: بی‌توجهی به مسائل تربیتی دانش‌آموزان ضعف دینی و معنوی آنان را به‌دنبال دارد و زحمات معلمان و مسئولان آموزشی کشور را هدر می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: نظام آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران بر مبنای مسائل اخلاقی و دینی شکل گرفته و آموزه‌های دین مبین اسلام نهفته در ذات آن است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: نسل جوان و نوجوان به‌عنوان بزرگترین سرمایه کشور به‌حساب می‌آیند در نتیجه نهادهای علمی و آموزشی کشور باید به‌منظور تربیت این قشر از جامعه برنامه‌ریزی‌های درازمدت و کاربردی داشته باشند.

وی ادامه داد: توجه به مسائل تربیتی و اخلاقی از مهم‌ترین ویژگی‌های مدارس المهدی(عج) است و در این مدارس موازین قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع) تدوین و براساس آن تدریس می‌‎شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: استان مرکزی در حوزه فرهنگی و آموزشی خوشبختانه از ظرفیت و توانمندی مطلوبی برخوردار بوده و لازم است مسئولان به‌منظور آشنایی بیشتر جوانان و نوجوانان با فرهنگ و احکام دینی تلاش و همت خود را به‌کار گیرند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: از آنجایی که نظام تعلیم و تربیت دارای جایگاه اجتماعی بوده و ارتباط مستقیمی با نسل جوان و نوجوان دارد، نقش برجسته‌ای را در اعتلاء و توسعه کشور دارد و می‌تواند با انتشار آموزه‌های دینی و معنوی در مسیر خنثی کردن توطئه‌های فرهنگی علیه کشور به‌صورت هدفمند عمل کند.

وی اضافه کرد: تربیت نسل جوان، آگاه و هوشیار در گروی داشتن نظام تعلیم و تربیت اثرگذار است و باید استفاده از احکام دینی و مذهبی هم بیش از پیش در فعالیت این نظام گنجانده شود.