• تاریخ: بهمن ۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13139

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: نباید سخنی بگوییم که دشمن از آن سوء‌استفاده کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی پیش از ظهر امروز در کلاس خارج فقه در جمع علما و طلاب اراک با اشاره به اهمیت معرفت دینی و الهی اظهار داشت: آیات و روایات بسیاری در اختیار ما قرار دارد که بر ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی پیش از ظهر امروز در کلاس خارج فقه در جمع علما و طلاب اراک با اشاره به اهمیت معرفت دینی و الهی اظهار داشت: آیات و روایات بسیاری در اختیار ما قرار دارد که بر اهمیت و جایگاه ارزشمند زهد و تقوای الهی تاکید کرده است و در این میان بعد از معرفت الهی و معرفت رسول(ص) بزرگترین و مهمترین توجه به مسئله بغض به دنیا شده است.

وی افزود: هر کس خدای بزرگ را بشناسد علم و معرفتش کامل می‌شود چرا که معرفت به خدا بزرگترین معارف بوده و همه عالم فیض قدرت و توان خداوند باریتعالی است و معرفت کامل معرفت نسبت به خدا است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: در این مسیر باید خیر و شر را شناخت و اگر نتوانیم این دو را بشناسیم و از یکدیگر تمیز دهیم زندگیمان تفاوتی با زندگی حیوانی ندارد و حیات و ممات ما با زندگی و مرگ حیوانی تفاوت ندارد.

وی اضافه کرد: بنابراین این بهترین وجوب بر شناخت خیر و شر است که حتی در قرآن کریم از کسانی که این خیر و شر را تمیز نداده و نمی‌شناسند، با عنوان “کالانعام”یاد می‌شود.

امام جمعه اراک ادامه داد: این راه خیر و شر همواره برای انسان در نظر گرفته شده و باید آنها را از هم تمیز و تفاوت داد و باید دانست راه ترامپ، صدام و افرادی از این دست همان راه شری است که در برابر راه خیر و سعادت الهی و دینی قرار دارد چرا که چراغ فطرت را را خدا در انسان قرار داده و اگر همواره سعی کنیم این چراغ فطرت و هدایت روشن باشد پیروز هستیم.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: بنابراین حق نداریم سخنی و کلامی را بگوییم که دشمن از آن سواستفاده کند بنابراین باید همواره هوشیار و مراقب باشیم زیرا حق نداریم سخنی برزبان بیاوریم که اسباب سواستفاده دشمن شود.

وی بیان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی و خون پاک شهدا در جمهوری اسلامی دارای آزادی هستیم در حالی که در زمان طاغوت و حتی امروزه در کشورهای مانند نیجریه اجازه یک راهپیمایی روز قدس را هم نمی‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به قواعد فقهی گفت: در برخی زمان‌ها مثل آل‌سعود و جنایتی که در یمن و شرق عربستان بارها مرتکب شد و با اجبار اینکه باید فلان نقطه و فلان افراد را بکشید در غیر این صورت اخراج یا کشته می‌شوی که این پذیرفتنی نیست و چنین رفتاری تنها از افراد مستبد و دیکتاتور برمی‌آید که پیش از این نیز معاویه چنین کرده است.