• تاریخ: بهمن ۴, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13142

طرح‌های پیشگیری از بیماری در استان مرکزی اجرایی شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر امروز در مراسم تجلیل از پرستاران بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز داروهای سنتی به شیوه‌ها و سیستم‌های علمی تولید می‌ ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر امروز در مراسم تجلیل از پرستاران بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز داروهای سنتی به شیوه‌ها و سیستم‌های علمی تولید می‌شود ما می‌توانیم در استان مرکزی پایلوتی را برای این امر ایجاد کرده و از تجربیات دنیا در این حوزه بهره ببریم چون استان مرکزی می‌تواند با ایجاد این پایلوت برای بیماری‌های غرب کشور نسخه تجویز کند.

وی افزود: باید دانشجویان، پرستان، کادر پزشکی برای بیمارستان‌ها با انگیزه خدمت به مردمو به‌صورت تخصصی انتخاب شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: صبر و استقامت حضرت زینب(س) در واقعه کربلا و نقش برجسته این بانوی بزرگوار در نهضت عاشورا بزرگترین الگو برای پرستاران است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: اگر بانوان جامعه ایران اسلامی به ویژه پرستاران، سیره عملی و ویژگی‌های اخلاقی حضرت زینب(س) را الگوی خود قرار دهند همیشه به ارزش‏‌های باطنی آن ها افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: لباس پرستاری و پزشکی مانند لباس احرام با ارزش و مقدس است و پرستاری خدمت و عبادت بی‌نظیری است که قابل مقایسه با سایر عبادت‌ها نیست و بیمارستان هم یک عبادت‌خانه باارزش به شمار می‌رود که همه باید در این مکان لباس عبادت را بر تن کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: مسئولان باید در به‌کارگیری نیروی انسانی برای بیمارستان‌ها افرادی باانگیزه را انتخاب کرده و در این راستا آزمون‌های متعددی را برای استخدام در نظر بگیرند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: استانداردهای لازم برای کار در این‌گونه مراکز را برای خدمت‌گذاران و نیروی انسانی تأمین کنیم و مسئولان بخش درمان باید تضمین سلامت کادر درمانی که قرار است در بیمارستان فعالیت کند را بدهند.

وی اضافه کرد: امیدواریم فاز جدید بیمارستان آیت‌الله خوانساری هرچه زودتر به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم نیز به‌صورت بخش‌بندی راه‌اندازی شود تا بتواند به بیماران استان و سایر استان‌ها خدمات درمانی مناسب ارائه کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به وجود بیماری‌های موجود باید پیشگیری از بیماری در استان با جدیت دنبال شود زیرا پیشگیری بهتر و مؤثرتر از درمان است.