• تاریخ: بهمن ۷, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13166

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۰۶

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک اظهار داشت: خواسته‌های مردم کشور برحق است و مسئولان باید پاسخگوی این مطالبات برحق باشند این در حالی است که مهم‌ترین خواسته مردم برطرف کردن مشکلات معیشت ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک اظهار داشت: خواسته‌های مردم کشور برحق است و مسئولان باید پاسخگوی این مطالبات برحق باشند این در حالی است که مهم‌ترین خواسته مردم برطرف کردن مشکلات معیشتی و معضل بیکاری است.

وی افزود: از سوی دیگر حل و برطرف کردن معضلات و آسیب‌های اجتماعی و تبعات ناشی از آن ضرورت امروز ما است که با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، باید مورد توجه قرار گیرد و انتظار می‌رود دولت و مجلس در این زمینه با برنامه‌ریزی و جدیت گام بردارند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: جلوگیری از حرکت خانواده و جامعه به سمت ابتذال و هدایت آن به سمت قرآن، اسلام و ولایت فقیه یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل است.

وی افزود: بیکاری، حاشیه نشینی، مواد مخدر، چالش های اجتماعی از مهمترین مشکلات جامعه امروزی به شمار می‌روند و دولت و مجلس باید با همدلی و با جدیت برای رفع مشکلات تلاش کند که البته متاسفانه برخی به جای خدمات به مردم به فکر جیبشان هستند این درحالیست که در کشور ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های مختلف داریم که با بهره‌گیری مناسب از این ظرفیت‌ها می‌توان در عرصه های مختلف نقش آفرین بود.

دشمن در فضای مجازی به دنبال ترویج فساد و بی‌بند و باری است

امام جمعه اراک با اشاره به موضوع فضای مجازی کشور گفت: تبلیغات سوء دشمن در فضای مجازی، تلاش دارد بی بند و باری و فساد را در جامعه اسلامی ما ترویج کند، در مقابل ما باید به تربیت و پرورش زنان نمونه مسلمان و عفیف، همچون مادران شهید حججی ها، بپردازیم که قطعا این مهم ما را در مقابل بسیاری از آسیب های اجتماعی ایمن می‌کند.

وی ادامه داد: بیگانگان همواره به دنبال این هستند با رسانه‌های خود بنیان‌های خانواده را به سمت بی‌بند و باری و سستی سوق دهند، لازم است بانوان در برابر این تهدیدات بیگانگان هوشیاری لازم را داشته باشند.

دری نجف‌آبادی با اشاره بر استفاده و بکارگیری جوانان و دانشمندان به منظور تولید و توسعه شبکه‌های مجازی داخلی خاطرنشان کرد: سرورهای این شبکه‌ها باید در داخل کشور باشد در صورتی که امروز این بانک اطلاعاتی در اختیار دشمنان است.

وی بیان کرد: مشکلات ناشی از فضای مجازی یکی دیگر از آسیب‌هایی که در حال حاضر در جامعه با آن مواجه هستیم که در این رابطه باید افزایش ظرفیت شبکه‌های اجتماعی مجازی داخلی در دستور کار قرار گیرد و فناوری مورد نیاز این مساله را فراهم تا از هجمه‌های فرهنگی فضای مجازی تحت مدیریت دشمن در امان بمانیم.

انقلاب مسیر بانوان را به سمت مسیر الهی، عزت، تقوا تغییر داد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه و دهه فجر گفت: ایام فاطمیه اول و دوم و تولد صدیقه کبری(س) فرصت مناسبی برای ارایه دیدگاه اسلام نسبت به جایگاه زن در جامعه و توجه هرچه بیشتر به تربیت دختران و زنان بزرگی است که در صحنه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نقش آفرینی می کنند و همچنین دستاوردهایی را که تا کنون در دوران انقلاب به دست آورده‌ایم از عفاف، حجاب و عصمت زنان، خانواده و جامعه بوده است.

وی عنوان کرد: استان مرکزی استان امام راحل است بر همین اساس باید بیش از استان‌های دیگر این ایام را قدر بدانیم، برای آن آماده باشیم و بار دیگر با اهداف و آرمان‌های امام(ره) تجدید بیعت کنیم.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: انقلاب مسیر بانوان را به سمت مسیر الهی، عزت، تقوا تغییر داد چراکه از دامن این مادران شایسته، فرزندان برومند تربیت می‌شود که در عرصه‌های مختلف نقش آفرین می‌کنند.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: هر کدام باید سهم خود را به نظام و انقلاب ادا کنیم تا بیکاری، فحشا، منکرات و چالش‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی با برنامه برطرف شود و در این راستا دولت و مجلس باید با جدیت بیشتری همکاری داشته باشند و وظیفه همه ماست برای حمایت از انقلاب با اتحاد و انسجام در ۲۲ بهمن ماه حضوری گسترده داشته باشیم.

دری نجف ابادی با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه عنوان کرد: بخش مهمی از جامعه را زنان تشکیل می‌دهند که با توجه به هجمه های فرهنگی دشمن، ما باید به ترویج و اشاعه فرهنگ فاطمی و عفاف در این قشر بپردازیم تا از آسیب در امان بمانند.

فلسطین مسئله نخست جهان اسلام به شمار می‌رود

امام جمعه اراک فلسطین را مسئله نخست جهان اسلام برشمرد و گفت: فلسطین به عنوان مسئله اول جامعه اسلامی است و هیچ اقدامی سبب نمی‌شود که جمهوری اسلامی از این هدف دور باشد.

وی عنوان کرد: اقداماتی که در این مسیر انجام می شود به منظور مقابله با جمهوری اسلامی و مقاومت در منطقه است.