• تاریخ: بهمن ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13169

بارش برف در استان مرکزی به ۳۵ سانتی‌متر رسید

علی زندی‌فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به بارش برف در برخی از مناطق استان مرکزی اظهار داشت: به‌دنبال بارش برفی که از شب گذشته در برخی از نقاط استان شروع شد، ۱۱۰ کیلومتر باند نمک‌پاشی و ۱۱۰ کیلومتر بان ...

علی زندی‌فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به بارش برف در برخی از مناطق استان مرکزی اظهار داشت: به‌دنبال بارش برفی که از شب گذشته در برخی از نقاط استان شروع شد، ۱۱۰ کیلومتر باند نمک‌پاشی و ۱۱۰ کیلومتر باند برف‌روبی در غرق‌آباد از ساعت سه بامداد که بارش برف در این شهر آغاز شد تاکنون انجام شده است.

وی افزود: در محور نوبران تا دخان هم ۱۱۰ کیلومتر باند نمک‌پاشی انجام شده که کیلومتر ۶۰ تا ۸۶ این محور با شدت برف و کولاک همراه بوده و متوسط ضخامت برف این محور ۳۵ سانتی‌متر گزارش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: در بخش خرقان شهرستان زرندیه هم که دارای ۳۵ روستا و بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت است، بارش برف شدید بوده و به ارتفاع ۲۰ سانتی‌متر رسیده است.

زندی‌فر بیان کرد: شدت بارش برف در بخش خرقان به گونه‌ای بود که سبب مسدود شدن راه ارتباطی چند روستا شده و با تلاش راهداران در حال بازگشایی است و در حال حاضر تردد در روستاهای بخش خرقان تنها با زنجیرچرخ مقدور است.

وی ادامه داد: به‌دنبال این بارش‌ها در جاده ملایر و توره ۳۰ کیلومتر باند برف‌روبی و ۳۰ تن نمک‌پاشی، در گردنه زالیان ۲۰ کیلومتر باند برف‌روبی و ۱۵ تن نمک‌پاشی، در شهرستان کمیجان ۶۰ کیلومتر باند برف‌روبی و ۱۸ تن نمک‌ و ماسه‌پاشی و در گردنه پاکل هم ۶۰ کیلومتر باند برف‌روبی و ۴۰ تن نمک‌پاشی در شازند انجام شده است.