• تاریخ: بهمن ۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13175

بودجه ۹۷ شهرداری اراک معادل ۴۶۳۰ میلیارد ریال تقدیم شورای شهر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، داوود تاجران شامگاه شنبه در صحن رسمی شورای شهر اراک با تقدیم لایحه بودجه ۹۷ به شورای شهر اظهار داشت: با توجه به فضای حاکم بر اقتصاد کشور بودجه سال آینده دولت، اقتصاد مقاومتی و براساس کار ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، داوود تاجران شامگاه شنبه در صحن رسمی شورای شهر اراک با تقدیم لایحه بودجه ۹۷ به شورای شهر اظهار داشت: با توجه به فضای حاکم بر اقتصاد کشور بودجه سال آینده دولت، اقتصاد مقاومتی و براساس کار علمی تدوین شده است .

وی افزود: رقم بودجه ۹۷ شهرداری ۴۶۳ میلیارد تومان در قالب ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه جاری و ۲۶۳ میلیارد تومان بودجه عمرانی است و همچنین بودجه امسال شهرداری اراک تا پایان سال ۳۰۰ میلیارد تومان محقق می‌شود.

شهردار اراک تصریح کرد: بر همین اساس بودجه ۹۷ عملیاتی و واقع‌بینانه تدوین شده و البته برنامه‌های ویژه‌ای در شهرداری در نظر است که امیدواریم با تحقق آن و کسب درآمد مازاد آن در متمم لحاظ شود.

تاجران بیان کرد: باید توجه داشت که معوقات مربوط به ۱۰۰ روز گذشته نیست بلکه شهرداری از سال ۶۴ درگیر با معوقات پرسنل است که این امر بخش اعظمی از وقت مجموعه شهرداری را به خود اختصاص داده و حتی زمان زیادی صرف بازگشایی حساب‌ها به منظور پرداخت حقوق‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: در مورد وضعیت وکیلی مسئول هماهنگی و پیگیری سیاست‌ها و اهداف عالی شهردار باید عرض شود که حکم این شخص پنجشنبه به شورای شهر ارسال شده است.

شهردار اراک عنوان کرد: شهردار فعلی اراک مسئول پرداخت حقوق و معوقات است، اما علت و عامل آن نیست و همچنین تا به امروز حقوق و بیمه کارکنان و پرسنل پرداخت شده است.

تاجران خاطرنشان کرد: در راستای فعال شدن تابلوهای روزشمار می‌توان گفت که از شامگاه گذشته ۲ تابلو فعال شده و تابلوهای دیگر در مدت اتمام حجت با پیمانکاران و بیان تاریخ دقیق اتمام پروژه فعال می‌شوند .

وی اضافه کرد: در حال حاضر روزانه ۲۹ میلیون تومان به عنوان سود و بهره بانکی برداخت می‌شود و گاهی این رقم به ۵۰ میلیون تومان هم می‌رسد این در حالی است که شهرداری دارای ۷۱ حساب است که امور شهرداری با ۱۰ حساب هم به انجام می‌رسد و این حساب‌ها نیاز نیست.

شهردار اراک تصریح کرد: برخلاف میل باطنی کمپوست پارک جمع‌آوری شده و امروز حتی یک گرم کمپوست در پارک وجود ندارد و حتی صبح امروز دادستانی هم از پارک بازدید داشته است .

تاجران بیان کرد: نصب سرعت‌گیر سنجان براساس مصوبه شورای ترافیک انجام می‌شود و شهرداری تنها مجری مصوبات است و اگر در این راستا مشکلی وجود دارد با نظر شورا دلایل فنی مشکلات ایجاد شده در این محل، تجمیع و به شورای ترافیک ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای فعالیت دو سازمان جدید شهرداری اراک با وجود آنکه از برنامه راه‌اندازی این سازمان‌ها عقب هستیم، اما سازوکار تاسیس و در نظر گرفتن فضای سازمان در حال انجام است اما با توجه به مشغله‌های موجود در زمینه تدوین بودجه، افتتاح برخی پروژه‌ها برای نوروز و اقدامات عقب افتاده سرعت کار کند است و تمام تلاش بر این است که به زودی امور پیش رود .

شهردار اراک عنوان کرد: زمان بهره‌برداری و افتتاح پروژه‌ تقاطع‌های غیر همسطح شریعتی، علم‌الهدی و شهید صیدی سی‌ام مهرماه ۹۷ و بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح میدان ورزش سی‌ام شهریورماه سال آینده است