• تاریخ: بهمن ۱۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13211

۱۵ هزار کیلومتر از راه‌های استان مرکزی برف‌روبی شد

علی زندی‌فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به آخرین اقدامات راهداری در استان مرکزی اظهار داشت: برف‌روبی بالغ بر ۱۵ هزار کیلومتر باند از راه‌های استان انجام شده است، با آغاز نزولات آسمانی از شامگاه گذشته ر ...

علی زندی‌فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به آخرین اقدامات راهداری در استان مرکزی اظهار داشت: برف‌روبی بالغ بر ۱۵ هزار کیلومتر باند از راه‌های استان انجام شده است، با آغاز نزولات آسمانی از شامگاه گذشته راهداران جاده‌ای اقدام به برف‌روبی و نمک‌پاشی سطح جاده‌ها کرده‌اند.

وی افزود: ۲۵۰ اکیپ راهداری با ۳۳۰ دستگاه ماشین‌آلات در محورهای استان مستقر هستند، با تلاش راهداران، چهار هزار تن ماسه و نمک در محورهای شازند، خمین، اراک، زرندیه، دلیجان، خنداب، تفرش و غیره پخش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: درحال حاضر تمام راه‌های مواصلاتی استان و راه‌های روستایی باز است و تردد در آنها جریان دارد.

زندی‌فر بیان کرد: بیشترین برف‌روبی را در شهرستان شازند با چهار هزار و ۹۰۰ کیلومتر باند داشتیم، ارتفاع برف در شازند بین ۳۰ تا ۵۰ سانتی‌متر بوده است، همچنین ۵۸۰ تن ماسه و نمک در سطح جاده‌ها پخش شده است.

وی ادامه داد: در محورهای اراک-سلفچگان، محور قره کهریز، گردنه سیبک، کنارگذر شمالی شهرستان اراک هم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر باند برف‌روبی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی عنوان کرد: برف‌روبی محور قدیم ساوه-تهران، بویین زهرا، اخترآباد و خشک‌رود- رازقان در شهرستان زرندیه انجام شده، در شهرستان محلات هم ارتفاع برف به ۱۵ سانتی‌متر رسید که ۱۸۰ کیلومتر باند برف‌روبی و ۹۰ تن ماسه و نمک در سطح محورها پخش شده است.

زندی‌فر اضافه کرد: تا‌کنون ۶۰۰ کیلومتر در شهرستان خمین، ۷۰۰ کیلومتر باند در غرق‌آباد ، ۷۶۰ کیلومتر باند در کمیجان، ۴۵۰ کیلومتر باند در خنداب، ۱۸۰ کیلومتر باند در محلات، ۸۰۰ کیلومتر باند در دلیجان، ۵۰۰ کیلومتر باند در فراهان، یک‌هزار و ۱۹۰ کیلومتر باند در تفرش، یک‌هزار و ۱۱۵ کیلومتر باند در ساوه و ۶۰۰ کیلومتر باند در آشتیان برف‌روبی شده است.

به گزارش تسنیم براساس اعلام پلیس راه استان مرکزی تنها در حال حاضر ۲ محور در استان مرکزی مسدود است که راهداران و پلیس راه در تلاش برای بازگشایی آن هستند.