• تاریخ: بهمن ۱۲, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13270

سهولت در ضمانت‌نامه‌های تسهیلات اشتغال روستایی در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی زندیه وکیلی ظهر امروز در نشست تخصصی اشتغال روستایی اظهار داشت: ارائه تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان در زمینه ضمانت یک مقدار متاضیان را با مشکل مواجه کرده زیرا افرادی که در روستاها ز ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی زندیه وکیلی ظهر امروز در نشست تخصصی اشتغال روستایی اظهار داشت: ارائه تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان در زمینه ضمانت یک مقدار متاضیان را با مشکل مواجه کرده زیرا افرادی که در روستاها زندگی می‌کنند شرایط ویژه‌ای دارند و باید سهولت در ضمانت‌ها مورد توجه قرار گیرد، یکی از بهترین ضمانت‌ها، محل اجرای طرح است که می‌توان آن‌ را درنظر گرفت.

وی افزود: از آنجا که روستاها در زمینه تولید دارای ظرفیت‌های بسیاری هستند که اگر مورد توجه قرار گیرد می‌توان به اشتغالزایی پرداخت و حتی مانع مهاجرت‌هایی شد که خود آسیب‌های مختلفی را به‌دنبال دارند، بنابراین توجه به اقشار روستایی و نیازهای آنها را باید مد نظر داشت که از جمله این نیازها به‌ویژه در طرح اشتغال پایدار برطرف کردن مشکل ضمانت بوده که به مانعی برای اجرای این طرح تبدیل شده است.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: همچنین به‌دنبال مشمولیت شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت در این طرح باید تدابیر ویژه‌ای را هم برای این مناطق در نظر گرفت.

زندیه وکیلی بیان کرد: پرداخت تسهیلات در راستای اشتغال روستایی در این استان روند پر شتابی به خود گرفته و یکی از مهم‌ترین مشکلات در راستای اجرای این طرح، ضمانت‌های بانکی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

شروع زودهنگام سامانه “کارا” به اصل طرح ضربه می‌زند

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی هم در این نشست گفت: شروع زودهنگام فعالیت سامانه کارا به اصل طرح ضربه وارد می‌کند زیرا شمار زیادی از افرادی که ثبت نام می‌کنند از رسته فعالیت‌ها بی اطلاع هستند و این امر حجم زیادی فشار به فرمانداری ها وارد می کند.

سعید فرخی خاطرنشان کرد: مقرر شده بود این طرح‌ها، در دستگاه‌های اجرایی بررسی شود و افرادی که تایید می‌شوند وارد سامانه کارا شوند.

وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های قانون اشتغال پایدار در روستاها نیازمند بررسی کارشناسانه است تا به بهترین شکل ممکن زمینه شکوفایی اقتصادی در این مناطق مهیا شود.