• تاریخ: بهمن ۱۹, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13317

یادواره ۲۶۰۰ شهید اراک با حضور آیت‌الله خاتمی برگزار می‌شود

محمدرضا رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به جایگاه شهید و اهیت شهادت اظهار داشت: ملت ایران هرگز نباید این نکته را فراموش کند که امنیت و آسایش امروز کشور را مرهون رشادت‌های شهدایی است که با از جان‌گذشتگ ...

محمدرضا رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به جایگاه شهید و اهیت شهادت اظهار داشت: ملت ایران هرگز نباید این نکته را فراموش کند که امنیت و آسایش امروز کشور را مرهون رشادت‌های شهدایی است که با از جان‌گذشتگی و ایثار خود اقتدار و استقلال کنونی را به ارمغان آوردند.

وی افزود: بنابراین همه ما وظیفه داریم که دین خود به شهدا را بپردازیم و با ثبات قدم راه آنها را ادامه دهیم و رضای الهی در این مسیر را همواره مد نظر داشته باشیم، قدم گذاشتن در این مسیر وظیفه و رسالت همگانی ما بوده و بسیار حائز اهمیت است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک تصریح کرد: امروز پرچم اسلام در جهان به برکت فداکاری همین شهیدان به اهتزار درآمده و به‌دنبال رشادت‌ها و ایثار این شهیدان است که عظمت اسلام فضای جهان را پر کرده و در جای جای جهان گسترده می‌شود.

رضایی بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از ارزش هایی است که با تاریخ این سرزمین گره خورده و عجین شده و اهمیت آن به قدری است که باید همواره این فرهنگ با ارزش را برای نسل جوان تشریح کنیم تا بدانند که امنیت و اقتدار امروز کشور به دنبال این فرهنگ در جامعه بوده است.

فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان تبیین شود

وی ادامه داد: در شرایط کنونی کشور که در دوران حساسی قرار گرفته‌ایم باید بیش از پیش به تبیین این فرهنگ بپردازیم و به دشمن بفهمانیم که همواره در دفاع از آرمان‌های بلند شهدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی آماده هستیم.

فرمانده سپاه ناحیه اراک عنوان کرد: آرمان‌های والای شهدار را باید همواره در رفتار و اعمال خود درنظر داشته باشیم تا خدای ناکرده در روز قیامت شرمنده آنها نشویم، نباید تلاش آنها برای حفظ انقلاب اسلامی و استقلال کشور را فراموش کنیم، پس باید با ادامه راه آنها از خدشه‌دار شدن انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی جلوگیری کرده و با تمام توان از ارزش‌هایی که شهدا برای حفاظت از آن از جان خود گذشتند تلاش کنیم.

رضایی اضافه کرد: سیره زندگی شهدا مسیر روشنی برای هر یک از ما بوده و با وجود تمام مشکلات همواره باید تحمل سختی‌ها را درنظر گرفته و با سازگاری مسیر نورانی آنها را ادامه دهیم.

وی افزود: شهیدان با بصیرت و بینش عمیقی که داشتند بدون هیچ‌گونه دلبستگی به دنیای فانی و با آگاهی به شرایط زمانه مسیر خود را انتخاب کردند و به جایگاه رفیع شهادت دست یافتند.

فرمانده سپاه ناحیه اراک تصریح کرد: ایثار جان در راه عقیده و کشور از بزرگترین افتخارات است و رسیدن به این انگیزه از آنجا که شهدا اکنون در دسترس ما نیستند با توسل به وصیت‌نامه‌های آنها به‌عنوان مستندترین و معتبرترین آثار به جای مانده از این عزیزان میسر است که عصاره انگیزه‌ها و اهداف آنها را دربردارد.

برگزاری یادواره ۲۶۰۰ شهید شهرستان اراک

رضایی از برگزاری یادواره شهدای اراک خبر داد و گفت: یادواره ۲۶۰۰ شهید شهرستان اراک صبح روز پنجشنبه در مصلی بیت‌المقدس شهرستان اراک برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این مراسم از ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۱۹ بهمن با سخنرانی آیت‌الله احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری، شعرخوانی صابر خراسانی و مدیحه سرایی علیرضا مرادی برگزار می‌شود.