• تاریخ: بهمن ۲۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13338

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۰

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: حضرت زهرا(س) در طول تاریخ شاخص و نمونه و نور چشم پیامبراکرم و مردان و زنان باید راه و سیره‌ زندگانی ایشان را مورد توجه ...

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: حضرت زهرا(س) در طول تاریخ شاخص و نمونه و نور چشم پیامبراکرم و مردان و زنان باید راه و سیره‌ زندگانی ایشان را مورد توجه و الگوی خود قرار دهند چون خداوند ایشان را الگوی بشریت معرفی کرده و شأن نزول سوره کوثر به همین سبب است.

وی افزود: قریب به ۳۰۰ هزار نفر از جوانان این مرز بوم با قلب سلیم جان خود را فدای اسلام و انقلاب کردند و برای ما عزت و افتخار آفریدند و همچنین سال آینده در راستای قدردانی و مرور این جانفشانی ها کنگره بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزار می‌شود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: شهدا یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های انقلاب هستند، شهدایی که ندای امام راحل و مقام معظم رهبری را لبیک گفتند و در جبهه‌های مختلف دفاع کردند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: از شهدای ۱۵ خرداد ۴۲ و شهدای دفاع مقدس تا شهدای مدافع حرم همگی این عزیزان با گذشتن از جان و مال و زندگی خود باعث رشد و تقویت درخت انقلاب اسلامی شدند.

وی ادامه داد: در طول ۵۵ سال اخیر جانفشانی ملت را در جبهه های حفاظت از اسلام و انقلاب و شاهد هستیم و یاد شهدا را گرامی میداریم و خانواده های شهدا را بزرگ می‌شماریم.

امام جمعه اراک عنوان کرد: تمامی مکتب‌های لیبرالیسم تا مارکسیسم در حال از بین رفتن هستند و این مکتب اسلام ناب محمدی است که هر روز قوی‌تر از دیروز در حال گسترش است و حکومت‌های طاغوتی چون بحرین، آل‌سعود و نیجریه نمی‌توانند ظلم و ستم‌هایی که به رهبران اسلامی کشورشان کرده اند را پنهان کنند.

وی بیان کرد: خون شهدایی چون شیخ باقرنمر و آه مظلومانی چون شیخ زکزاکی و شیخ عیسی قاسم گریبان حکومت‌های بحرین و سعودی و نیجریه را می‌گیرد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: امروز ایران قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه ای دارد و این به برکت خون شهدای گران‌قدر و حضور و وفاداری مردم است.

وی اضافه کرد: در روز یکشنبه ۲۲ بهمن، باردیگر همه باهم با حضور وحدت‌بخش و باشکوه خود، علاوه‌بر تجدید میثاق با آرمان‌های رهبری و شهدا، به جهانیان ثابت می‌کنیم که ملت ایران پای اسلام، نظام و رهبرشان هستند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: ملت ایران فرهنگ شهادت را زنده کردند و بار دیگر با حضور وحدت آفرین خود به جهان نشان می‌دهد که ایران اسلامی به برکت اسلام، قرآن و شهادت زنده است و از آرمان های اسلام و امام و شهدا با همه وجود پاسداری خواهد کرد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: اغتشاشگران و مزدوران عمال بیگانه بدانند جایی در کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران ندارند و ملت در ۲۲ بهمن به آن‌ها خواهد فهماند که مردم عاشق نظام و کشورشان هستند.

وی ادامه داد: مردم از فساد و قاچاق و بی‌عدالتی گله‌مندند و مسئولان باید با تلاش و همت مضاعف، با این مشکلات مبارزه و آن‌ها را حل‌وفصل کنند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: ما نباید فراموش کنیم که هرچه داریم از از ایثارگری‌ها و خون شهیدان است و آرامشی که امروز مشاهده می‌کنیم را مدیون خون شهدا هستیم این در حالی است که در دهه فجر امسال هم از ۶۰۰ خانواده شهید بازدید انجام شده است.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: وظیفه سنگینی بر عهده مسئولان و مدیران است و در این مسیر نباید از مسیر الهی خارج شوند و برای مقابلع با آسیب‌های اجتماعی هم باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند و اقدام صحیح انجام دهند.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی یک شرکت هلدینگ بزرگ با سرمایه‌گذاری استانی می‌تواند سودآوری بسیاری برای استان داشته باشد و موجب گره گشایی‌های بسیار شود.

امام جمعه اراک تصریح کرد: صنایع و کارخانجات مطرح استان مثل هپکو، آذرآب و واگن پارس باید تقویت بشوند و از فنّاوری‌های پیشرفته‌ روز استفاده کنند تا بر مشکلات فعلی خود فائق آیند. صنایع استان باید به قطب صادرات محصولات و قطعات کارخانه‌ای کشور تبدیل شود که این امر مشروط به حمایت‌های مسئولان و تلاش کادر اجرایی صنایع است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: دنیا به سمت تکنولوژی های تک رفته و ما نیز باید به همین سمت حرکت کنیم تا بتوانیم صنعت را رشد و توسعه دهیم و دراین مسیر دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان باید به خوبی نقش آفرینی کنند و تکنولوژی پیشرفته باید با همت بلند به‌کار گرفته شود و کارگران از تخصص های لازم برخوردار شوند.