• تاریخ: بهمن ۲۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13412

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۷

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه اراک با با اشاره به حیات طیبه‌ انسان‌ها اظهار داشت: حیات طیبه‌ای که در قرآن و احادیث به آن اشاره‌ شده همان عمل صالح است و تقوا هم نوعی از عمل صالح و مصداق حیات طیبه ا ...

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه اراک با با اشاره به حیات طیبه‌ انسان‌ها اظهار داشت: حیات طیبه‌ای که در قرآن و احادیث به آن اشاره‌ شده همان عمل صالح است و تقوا هم نوعی از عمل صالح و مصداق حیات طیبه است، ادب و احترام به بزرگان نوعی از تقوا است، انحراف از تقوا، سقوط و انحطاط را در پی دارد.

وی افزود: مردم کشور و سراسر استان مرکزی در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن یک ۲۲ بهمن تماشایی را پدید آوردند که از همه تشکر و قدردانی می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن سه پیام داشت که پیام نخست حضور مردم در راهپیمایی به دشمنان این مرزوبوم، از آمریکا تا اسرائیل و از منافقین تا سعودی‌ها بود که فکر می‌کردند مردم از انقلاب و نظام خود دلسرد شده‌اند و این حضور به آنها گفت که کورخواندید.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: مردم با حضور خود ثابت کردند که مثل همیشه استکبارستیز هستند و به تبعیت از مولایشان سیدالشهدا(ع) هرگز زیر بار ظلم و ذلت نمی‌روند.

وی ادامه داد: پیام دوم راهپیمایی وفاداری مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی است و ملت غیور ایران اثبات کردند که علی‌رغم مشکلات اقتصادی و معیشتی پای انقلاب، نظام، امام، رهبری و شهدا هستند و می‌مانند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: پیام سوم حضور مردم خطاب به مسئولان بود و این راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام روشنی را هم برای مسئولان داشت که باید مسئولان خود را امانت‌دار ملت بدانند و مشکلات معیشتی و اقتصادی آنان را حل‌ و فصل کنند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: برطرف کردن محرومیت و بیکاری، ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال، رونق بازار کار مولد و مفید، حمایت از سرمایه‌گذاری‌های سالم از بدیهی‌ترین وظایف مسئولان است.

وی اضافه کرد: دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی به این فکر بودند که مردم از جمهوری اسلامی ایران فاصله گرفته و دلسرد شده‌اند اما، حضور ملت در جشن پیروزی انقلاب اسلامی اراده مصمم آنان را به نمایش گذاشت و سبب ناامیدی دشمن شد.

امام جمعه اراک تصریح کرد: ایران اسلامی در برهه کنونی نیازمند کار، خلاقیت، تعهد و رشد اقتصادی است و انتظار است که همه به دور از شعار در صحنه عمل حاضر باشند و در راه توسعه و آبادانی کشور بکوشند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: پرهیز از اسراف در تمامی ابعاد و برنامه‌ها به عنوان یک تکلیف سنگین است که باید به بهترین شکل در جامعه ظاهر شود و مسئولان اجرایی و قضایی هم باید با قاطعیت تمام با عناصر فاسد و اخلال‌گران اقتصادی به ویژه کسانی که پرداخت مالیات فرار می‌کنند برخورد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امروز مشکلات معیشتی و اقتصادی، بیکاری و کمبود امکانات در مناطق کم برخوردار و محروم، از جمله مهمترین مشکلاتی است که در جامعه با آن روبه‌رو هستیم و باید اقدامات اصولی برای رفع آنها صورت گیرد و ازسوی دیگر در روستاها به منظور توسعه یافتن این مناطق و جلوگیری از مهاجرت بی رویه به شهر، باید ایجاد اشتغال و کسب و کار صورت گیرد و در نقاط دیگر نیز برای آن که بتوانیم شغل ایجاد و بیکاری را رفع کنیم نیازمند جذب سرمایه‌گذار هستیم.

وی ادامه داد: ۱۲ هزار هکتار زمین به ۳۵ شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی در این استان مرکزی سرمایه و زیرساخت مهم و ارزشمندی است که تاکنون تنها در سطح پنج هزار هکتار آن فعالیت‌های صنعتی انجام شده و انتظار می‌رود که با رونق کار و بسترهای سرمایه‌گذاری این عرصه‌ها فعال شود.

امام جمعه اراک عنوان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون ۳۰ هزار شغل با ایجاد این شهرک‌ها در استان مرکزی ایجاد شده است که با بهره‌برداری مناسب از این شهرک‌ها می‌توان تا سه برابر این ظرفیت در استان اشتغال ایجاد کرد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: آلودگی هوای اراک به‌ عنوان یکی از کلان‌ شهرهای کشور، مشکلات عدیده‌ای را برای مردم به وجود آورده که این معضل باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت بانو فاطمه زهرا(س) عنوان کرد: دختر گرامی نبی مکرم اسلام(ص) یکی از متعالی ترین شخصیت ها در طول تاریخ است که باید همه ما به ویژه بانوان و دختران از آن بانوی بزرگ و سیره زندگی ایشان الگو بگیریم.

وی اضافه کرد: سرنگونی هواپیمای اف ۱۶ اسرائیل در سوریه با وجود اینکه مجهز به تجهیزات رادار گریز بود به آمریکا و رژیم صهیونیستی نشان داد که ارتش سوریه با قدرت در برابر متجاوزان ایستادگی می‌کند.