• تاریخ: بهمن ۳۰, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13436

برطرف کردن مشکلات اجتماعی جوانان استان مرکزی پیگیری شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده شامگاه یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به تمام بحث‌هایی که داریم متاسفانه میزان بزه در دانش‌آموزان در حال افزایش است و تمام تلاش ما این است که این می ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده شامگاه یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به تمام بحث‌هایی که داریم متاسفانه میزان بزه در دانش‌آموزان در حال افزایش است و تمام تلاش ما این است که این میزان کم شود اما در عمل ما به سمتی در حال حرکت هستیم که سن استفاده از دخانیات و مواد مخدر و ناهنجاری‌های اجتماعی هر روز در حال کاهش است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این اتفاقات در بین دانش‌آموزان رخ می‌دهد اما من اعتقاد دارم که این اتفاقات اصلا ربطی به آموزش و پرورش ندارد بلکه همه ما مقصر هستیم و باید نظام و مسئولان به آن بپردازد تا به تهدید تبدیل نشود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: ما باید رویکرد و دیدگاه خود را به مسائل اجتماعی و جوانان پس از گدشته چهار دهه از انقلاب تغییر دهیم و اصلاح کنیم و پایبندی جوانان را به ارزش‌های دین و نظام بسنجیم، ما در ایجاد نشاط جامعه کم کاری کرده‌ایم.

آقازاده خاطرنشان کرد: یکی از فلسفه‌های وجودی شورای آموزش و پرورش بررسی بدون تعارف بسیاری از مسائل و مشکلات اجتماعی است.

وی اضافه کرد: بررسی و حل مشکلات دانش آموزان از تکالیف مهم نظام آموزشی و تربیتی است و یکی از پایه‌های وجودی شورای آموزش و پرورش این است که مشکلات اجتماعی جوانان به ویژه دانش آموزان با حساسیت و راه حل‌های اثربخش پیگیری شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: ساماندهی مشکلات اجتماعی با حضور آگاهانه در صحنه میسر است و نیاز است که متولیان، نهادهای فرهنگی و انقلابی از پوسته رسمی و تشریفات خارج شوند و با توجه به واقعیات جامعه در راستای حل معضلات گام بردارند.

آقازاده بیان کرد: برخی رویکردها در حوزه اجتماعی نیازمند اصلاح است و مسئولان باید فعالیتهای خود را به گونه‌ای تغییر دهند تا نشاط اجتماعی در لایه های جامعه بسط پیدا کند.

وی ادامه داد: واقعیت آن است که با وجود همه اقدامات برخی آسیب‌ها در جامعه به ویژه در بین دانش آموزان رشد دارد و باید به گونهای عمل شود که مصون سازی اجتماعی و آگاهی از سنین پایین ایجاد شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: رشد آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی دغدغه مسئولان عالی کشور است و نیاز است قبل از آن که فرصت ها از کف برود اقدامی عاجل انجام شود.