• تاریخ: اسفند ۱۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13533

انتقاد باید منطقی و از مجاری قانونی مطرح شود

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی طراحی و تدوین برتامه‌های هدفمند و کاربردی کوتاه‌مدت و بلندمدت منطبق با نیازها و توانمندی‌های استان را به‌عنوا ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی طراحی و تدوین برتامه‌های هدفمند و کاربردی کوتاه‌مدت و بلندمدت منطبق با نیازها و توانمندی‌های استان را به‌عنوان راهبردی کلیدی مدنظر قرار دهند تا با فاصله گرفتن از روزمرگی و پرهیز از امور مقطعی درراستای افزایش بهره‌وری و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌ها ساز و کارهای لازم را فراهم کنند.

وی افزود: شکاف‌ها و نقاط آسیب‌پذیر اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی موجود در هر حوزه توسط مدیران مربوطه شناسایی شود و لازم است که با بررسی عمیق و کارشناسانه برای هر یک از این آسیب‌ها بهترین نسخه اجرایی توسط مدیران ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: مدیران باید در ارتقای مولفه‌هایی که از شاخصه‌های اخلاق‌مداری دینی و بلوغ فرهنگی و رفتاری به شمار می‌روند تلاش کنند که از جمله این مولفه‌ها می‌توان به وجدان کاری، تعهد، تعامل سالم اجتماعی، پرهیز از جاه‌پرستی، فرهیختگی، ملزم بودن به حقوق شهروندی، خدمت صادقانه و پشتکار در حل مشکلات امت اسلامی اشاره کرد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: تلاش برای تحقق اهداف عالی نظام اسلامی از ضروریات بوده که باید هموراه مورد توجه ویژه مدیران و مسئولان باشد و هرگونه غفلت و بی‌تفاوتی نسبت به این اهداف که شامل مواردی نظیر عدالت اجتماعی، احیای فرهنگ و سنت ایرانی و اسلامی و تولید و خودکفایی می‌شود سبب لغزش شده که در چنین شرایطی دستگاه‌های نظارتی و امنیتی موظف به برخورد قاطعانه با خاطیان هستند.

وی ادامه داد: از اصول حکومت‌داری امام علی(ع) می‌توان پرهیز از غرور و هواپرستی، وفای به عهد و توجه به حقوق عامه مردم را نام برد که این اصول باید همواره به‌عنوان چراغ راه و راهنمای مدیران اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: با توجه به فراگیر شدن استفاده از فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نحوه صحیح استفاده از این فضاها و فرهنگ استفاده درست از آن باید مورد توجه باشد و در واقع باید این فضاها فرصتی برای تقویت همگرایی، هم‌افزایی و رشد در جامعه باشند نه اینکه تحت تاثیر نیات مغرضانه برخی از افراد به ابزاری برای تخریب مدیران و شخصیت‌های تاثیرگذار نظام اسلامی تبدیل شوند.

تخریب شخصیت افراد از نگاه قانونی جرم است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: هرگونه شایعه پراکنی، انتشار اخبار کذب، شب‌نامه‌نویسی و تخریب شخصیت‌ها و افراد بدون نام و نشان به لحاظ شرعی حرام بوده و از نگاه قانون جرم است که این موضوع برخورد قاطعانه و با جدیت دستگاه قضایی با اخلاگران و شناسایی آنها را می‌طلبد.

وی افزود: اگر اعتراض یا انتقادی هست باید به صورت منطقی و از مجاری قانونی مطرح شود و انتشار اخبار و مطالب بدون نام و نشان و امضا در فضاهای مجازی که برای تخریب شخصیت‌ها و افراد انجام می‌شود خلاف قانون بوده و افرادی که اینکار را انجام می‌دهند پا روی قانون گذاشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امروز دیده می‌شود که برخی از افراد که در گذشته دارای سمت و صاحب مقام و جایگاه در کشور بودند به جای تشریح و توضیح فعالیت‌های خود دست با زیر سوال بردن عملکرد قوای سه گانه درراستای تخریب‌گرایی در کشور حرکت می‌کنند که باید برخورد قانونی با آنها در اسرع وقت انجام شود.