• تاریخ: اسفند ۱۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13551

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: ائمه جمعه کانون دیانت و سیاست در کشور هستند

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در پنجمین گردهمایی ائمه جمعه استان مرکزی اظهار داشت: نقش‌آفرینی حوزه‌های علمیه به‌عنوان مراکز اصلی اشاعه فرهنگ دینی، اخلاق و ارزش‌های انقلابی و اسلامی باید با شیوه‌های جذاب و اثر ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در پنجمین گردهمایی ائمه جمعه استان مرکزی اظهار داشت: نقش‌آفرینی حوزه‌های علمیه به‌عنوان مراکز اصلی اشاعه فرهنگ دینی، اخلاق و ارزش‌های انقلابی و اسلامی باید با شیوه‌های جذاب و اثرگذار پررنگ تر شود.

وی افزود: با توجه به اینکه دشمنان هجمه‌های فرهنگی خود علیه اسلام و انقلاب را شدت داده‌اند، گسترش مراکز حوزه‌های علمیه بهترین سرمایه‌گذاری فرهنگی در مقابله با هجمه‌های دشمنان است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: حوزه‌های علمیه مراکز اصلی اشاعه فرهنگ دینی، اخلاق و ارزش های انقلابی و اسلامی در جامعه هستند که با بصیرت بخشی خود می‌توانند دشمنان را در رسیدن به اهداف ناکام بگذارند.

دری نجف آبادی بیان کرد: توسعه حوزه‌های علمیه سبب گفتمان‌سازی دینی و اخلاقی در جامعه است و امروز جامعه اسلامی بیش از گذشته به توسعه و ترویج حوزه‌های علمیه نیازمند است.

وی ادامه داد: میعادگاه‌های نماز جمعه به‌عنوان یک قرارگاه با عظمت فرهنگی هستند و فرصت خوبی برای جذب و سازماندهی جوانان فراهم می‌کنند و ائمه جمعه هم باید با تلاش فراوان نسبت به اشاعه فرهنگ انقلاب کوشا تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: عالمان دینی وظیفه دارند با تشریح زندگی ائمه معصومین(ع) و بزرگان دین مبین اسلامی به‌ویژه در مناطق روستایی و حاشیه‌ای ساده‌زیستی و قناعت را در جامعه ترویج کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: روحانیون باید با شناخت از فضای مجازی و ماهیت این عرصه و همچنین آسیب‌ها و امکانات آن، در این عرصه هم آگاهی‌بخشی به مردم را در دستور کار داشته باشند و همچنین تولید محتوای دینی و ارزشی در فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر آسیب‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از مسائل جامعه امروز مطرح است که در این زمینه هم روحانیون و خطیبان باید تلاش لازم را در آگاه‌سازی جامعه و راهنمایی مردم در این رابطه به‌ویژه اقشار جوان به کار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: کادرسازی و تربیت نیروهای با اخلاص و دلسوز از دیگر وظایف قرارگاه‌های فرهنگی است و دستگاه‌های دولتی و خصوصی باید برای تحقق این مهم بسیج شوند.