• تاریخ: اسفند ۱۸, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: 13559

زمزمه‌هایی از واگذاری برخی واحدهای صنعتی استان مرکزی به گوش می‌رسد

آیت‌الله دری نجف‌آبادی صبح امروز در کلاس تفسیر قرآن کریم اظهار داشت: این روزها اخبار و زمزمه‌هایی از واگذاری تعدادی از واحدهای صنعتی استان نظیر پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) و نیروگاه حرارتی شازند به گوش می‌رسد که اگر قرا ...

آیت‌الله دری نجف‌آبادی صبح امروز در کلاس تفسیر قرآن کریم اظهار داشت: این روزها اخبار و زمزمه‌هایی از واگذاری تعدادی از واحدهای صنعتی استان نظیر پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) و نیروگاه حرارتی شازند به گوش می‌رسد که اگر قرار باشد چنین اتفاقی بیفتد باید تمام اصول و مولفه‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در این موضوع رعایت شود و با حساسیت ویژه این اقدام انجام شود.

وی افزود: درحال حاضر پتروشیمی و پالایشگاه شازند با حداکثر ظرفیت خود درحال فعالیت هستند و علاوه بر تامین نیازهای داخلی در افزایش تولید ناخالص ملی و همچنین افزایش نرخ بهره‌وری هم نقش بسیار مهم و اثربخشی دارند که این مهم باید بسیار مورد توجه باشد و اگر واگذاری این واحدها انجام شد باید شرایط به گونه‌ای فراهم شود که شاهد حفظ وضعیت موجود و حتی افزایش تولید باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: متاسفانه در واگذاری‌هایی که در استان تاکنون اتفاق افتاده اصل ۴۴ به درستی رعایت نشده و شاهد وضعیت نامساعد در این واحدها هستیم، بنابراین باید دقت کنیم تا بار دیگر شاهد تجربه تلخ واگذاری ناموفق واحدهایی که سال‌های گذشته واگذار شده‌اند نباشیم و این اشتباهات تکرار نشود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: نظارت بهینه و مطلوب از سوی دستگاههای نظارتی و امنیتی بر روند واگذاری‌ها در قالب اصل ۴۴ بسیار مهم بوده و در واقع این دستگاه‌ها مسئولیت سنگینی را در این زمینه برعهده دارند که باید همواره این رسالت خود را مورد توجه ویژه قرار دهند تا تحت هیچ شرایطی اجازه آسیب رساندن به سرمایه‌های اقتصادی و اموال عمومی استان داده نشود.

تخریب شخصیت‌ها آفتی جدی برای نظام اسلامی به شمار می‌رود

وی ادامه داد: متاسفانه این روزها شاهد تخریب شخصیت‌ها از سوی یک سری از افراد هستیم که بدون درنظر گرفتن عواقب کار و طبق مطالب نادرستی که می‌شنوند در راه تخریب شخصیت‌ها حرکت می‌کنند که کار ناپسندی بوده و به منزله آفت جدی برای نظام اسلامی بوده که با ارزش‌های نظام مغایرت دارد و مصداق بارز قصاص قبل از جنایت است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: از جمله دیگر چالش‌های امروز جامعه می‌توان به تجمل‌گرایی، اسراف و اشرافی‌گری اشاره کرد که باید اصلاح شود زیرا چنین رویه‌ای روزه به روز کشور را به سمت تنزل اقتصادی می‌برد و با چنین شرایطی نمی‌توان به رشد مطلوب اقتصادی که مد نظر است رسید.

ضعف عملکرد نهاد خانواده در جامعه امروز ناهنجاری‌هایی را به بار آورده است

آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: اساس یک جامعه پویا و با نشاط بر نهاد خانواده استوار بوده و در واقع می‌توان گفت که این نهاد با ارزش حکم شالوده یک جامعه را دارد که اگر امروز شاهد برخی از ناهنجاری‌ها هستیم بیانگر آن بوده که عملکرد نهاد خانواده در جامعه ضعیف بوده که این ضعف در عملکرد می‌تواند پیامدهای خطرناکی را به همراه داشته باشد که لازم است این مهم در تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های استان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: جامعه روحانیت با توجه به رسالت سنگینی که در هدایتگری جامعه بر مبنای آموزه‌های دینی و اخلاقی دارد موظف است که با تشریح و تبیین ارزش‌های اسلام و سیره اهل بیت(ع) آحاد مردم و به‌ویژه نسل جوان را در مسیر معنویت و تقوا هدایت کند.