• تاریخ: فروردین ۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13604

۴ کشته و ۱۳ زخمی در حملات گروه‌های تروریستی به محلات مسکونی دمشق

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، گروه‌های تروریستی تکفیری مستقر در غوطه شرقی دمشق پنجشنبه با ۱۶ خمپاره محلات مسکونی دمشق را هدف قرار دادند. یک منبع در فرماندهی پلیس دمشق گفت که ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، گروه‌های تروریستی تکفیری مستقر در غوطه شرقی دمشق پنجشنبه با ۱۶ خمپاره محلات مسکونی دمشق را هدف قرار دادند.

یک منبع در فرماندهی پلیس دمشق گفت که گروه‌های تروریستی با ۳ خمپاره منازل شهروندان در منطقه “برزه” در شرق دمشق را هدف قرار دادند که در پی این حملات دو غیرنظامی کشته و ۴ تن نیز زخمی شدند و همچنین خسارات مالی سنگینی به تعدادی از منازل وارد آمد.

وی افزود که گروه‌های تروریستی همچنین با ۱۳ خمپاره محلات مسکونی در مناطق مختلف دمشق را هدف قرار دادند که در پی این حملات همچنین دو غیرنظامی کشته و ۹ تن زخمی شدند.

این در حالی است که ارتش سوریه به عملیات آزادسازی منطقه غوطه شرقی دمشق از لوث گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهد.

نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود در غوطه شرقی موفق شدند منطقه عین‌ترما را به کنترل خود در بیاورند.

تاکنون حدود ۸۰ درصد از مناطق تحت اشغال گروه‌های مسلح در غوطه شرقی آزاد شده است و این در حالی است که ده‌ها غیرنظامی نیز از طریق گذرگاه‌های امنی که توسط ارتش سوریه ایجاد شده است، از این منطقه خارج شده‌اند.

روز سه‌شنبه گذشته در پی حملات راکتی گروه‌های مسلح به دمشق و حومه آن، دست‌کم ۴۴ تن کشته و حدود ۴۰ نفر نیز زخمی شدند.