• تاریخ: فروردین ۶, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13612

وحشت در ریاض؛ موشک‌‎های بالستیک ارتش یمن، خواب را از چشمان سعودی‌ها گرفت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یگان موشکی یمن اعلام کرد که شب گذشته در راستای وفای به وعده رهبر جنبش انصارالله، چندین موشک بالستیک به اهدافی در عربستان شلیک کرده است. یگان موشکی یمن افزود که مو ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یگان موشکی یمن اعلام کرد که شب گذشته در راستای وفای به وعده رهبر جنبش انصارالله، چندین موشک بالستیک به اهدافی در عربستان شلیک کرده است.

یگان موشکی یمن افزود که موشک‌های شلیک شده از نوع برکان اچ ۲، بدر و قاهر ۲Mو هدف این موشک‌ها فرودگاه بین‌المللی ملک خالد شهر ریاض، فرودگاه “أبها” در عسیر، فرودگاه جیزان و مناطقی در جنوب عربستان بوده است.

بر اساس این گزارش، یگان موشکی ارتش یمن با موشک برکان اچ ۲ فرودگاه ملک خالد در ریاض، و با موشک قاهر ۲M فرودگاه منطقه‌ای أبها در منطقه عسیر را در هم کوبیده است.

یگان موشکی ارتش یمن همچنین با موشک‌های بالستیک کوتاه برد “بدر ۱” که اخیرا از آن رونمایی کرده بود، فرودگاه جیزان، فرودگاه نجران و اهداف دیگری را هدف قرار داده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد که شب گذشته صدای انفجار شدیدی در ریاض پایتخت عربستان شنیده شده است.

یگان موشکی ارتش یمن تاکید کرد که همه موشک‌های بالستیک شیلیک شده به اهداف مورد نظر خود برخورد کرده و پدافندهای هوایی دشمن نتوانسته آن‌ها را رهگیری و منهدم کند.

این حملات موشکی منحصر به فرد و همزمان ساعاتی بعد از سخنان عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله به مناسبت آغاز چهارمین سالگرد تجاوز عربستان به یمن صورت گرفت.

الحوثی گفت که چهارمین سال مقاومت یمنی‌ها شاهد پیشرفت چشمگیر موشک‌های ارتش یمن خواهد بود به گونه‌ای که هیچ چیزی نمی‌تواند این موشک‌ها را از رسیدن به اهداف خود باز دارد.

امروز ششم فروردین ماه آغاز چهارمین سال تجاوز عربستان و همپیمانانش به یمن است. تجاوزی همه جانبه که با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن به قدرت و در نتیجه سلطه بر منابع و امکانات این کشور صورت گرفت اما نتیجه‌ای به جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر از مردم یمن نداشت.