• تاریخ: فروردین ۱۴, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13636

وقتی حضرت زینب (س) از آینده کربلا خبر می‌دهد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، امروز دوشنبه ۱۳ فروردین و ۱۵ رجب المرجّب مصادف با سالروز شهادت حضرت زینب (س) است. پس از واقعۀ عاشورا، دشمنان، اهل‌بیتِ امام حسین(ع) را اسیر کرده و با هدف تحقیر و آزار و اذیت ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، امروز دوشنبه ۱۳ فروردین و ۱۵ رجب المرجّب مصادف با سالروز شهادت حضرت زینب (س) است. پس از واقعۀ عاشورا، دشمنان، اهل‌بیتِ امام حسین(ع) را اسیر کرده و با هدف تحقیر و آزار و اذیت، آن بزرگواران را به شهرهای مختلف و در نتیجه به سرزمین شام بردند، اما حضرت زینب (س) با یک عظمت خیره‌کننده و درخشنده در کاخ و مقر دشمن خطبه‌ای آتشین را ایراد کرد که به وسیلۀ آن خود دشمنان تحقیر و تذلیل شدند.

در همین راستا حجت‌الاسلام و المسلمین حسین انصاریان محقق، مفسر و مرتجم قرآن کریم در بیانی با اشاره به ماجرای اسارت حضرت زینب (س) در کاخ دشمن گفت: زینب کبری (س) در آن صحنه خطاب به یزید چنین فرمود: «یَا بْنَ الطُّلَقاءِ»، ای فرزند بردگان و غلامان آزاد شده، «فَکِدْ کَیْدَکَ، وَ اسْعَ سَعْیَکَ …» آنچه در سر داری به کار بگیر، هر اسبی داری بتازان و … اما من به تو خبری از آینده می‌دهم.

وی افزود: حضرت زینب (س) در ادامه فرمود: با همه این تلاش‌ها یاد ما را محو نخواهى کرد و به موقعیت و جایگاه ما آسیب نخواهى رساند. گرچه تو عزیزان ما به کشتی و حتی اجازۀ تدفین آنها را ندادی، اما بدان که در آینده همین بیابان تبدیل به شهری به نام کربلا می‌شود و انسان‌ها به زیارت برادرم حسین (ع) خواهند آمد و لعنت آنان همیشه متوجه شما خواهد بود.