• تاریخ: فروردین ۱۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13648

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۱۷

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به ضرورت حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: باید از تولید و خرید کالای ایرانی حمایت و با واردات کالای غیرضروری و قاچاق که سبب بیکاری، عدم اشتغال جوانان و ...

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به ضرورت حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: باید از تولید و خرید کالای ایرانی حمایت و با واردات کالای غیرضروری و قاچاق که سبب بیکاری، عدم اشتغال جوانان و تعطیلی کارخانجات و از بین رفتن سرمایه‌گذاری می‌شود مقابله کرد و دولت، دستگاه قضایی و مجلس شورای اسلامی باید مسئله تولید و مصرف کالای داخلی را با جدیت دنبال کنند.

وی افزود: باید دقت لازم از سمت تولیدکنندگان در راستای تولید بهینه، ارتقای کیفیت و ارائه کالای مناسب و خدمات پس از فروش در نظر گرفته شود و استان مرکزی به عنوان یک استان صنعتی و تولیدی هم باید در راستای تولید کالای با کیفیت گام بردارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه عزت و استقلال کشور به مصرف کالای داخلی وابسته است مصرف‌کنندگان باید برای منافع، مصالح، عزت، اقتدار و امنیت ملی کالای داخلی مصرف کنند و این مسئله برای آنها به عنوان یک تکلیف است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: حرکت کارگران به سمت فعالیت‌های مهارتی و تخصصی یکی از مولفه‌های اصلی تولید کالای با کیفیت است این در حالی است که امروز مفهوم کارگر تغییر کرده و باید همراه با تکنولوژی و فناوری روز حرکت کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر نمره فارغ‌التحصیلان و دانشگاه‌ها در زمینه توسعه مهارت‌آموزی ضعیف است این مراکز باید مهارت‌آموزی را در دستور کار قرار داده و مهندسان را برای میدان عمل تربیت کنند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: امروز باید با تمرکز و تکنولوژی روز و حتی چشم‌انداز ۲۰ ساله دست به تولید زد و عزم و اراده را پیشه کرد.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: ایران از سال‌های بسیار گذشته صنعت خودروسازی و کشتی‌سازی را آغاز کرد اما امروز کشور کره میدان سبقت را از کشور ما گرفته که در این صورت از دولت، وزارت صنعت و دانشگاه‌ها انتظار می‌رود که در این عرصه با نشاط بیشتری فعالیت کنند.

وی بر لزوم استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در کشور و نیروی انسانی در جهت کار و تولید کارآمد و حمایت بانک‌ها از تولید تاکید کرد و گفت: تسهیلات بانکی باید جهت‌دار و هدفمند و با تشخیص کارشناسان و مصلحت کشور پرداخت شود.

قطعا تقسیم فلسطین خیانت است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به حوادث اخیر منطقه و نامه اسماعیل حنیه به رهبر معظم انقلاب و پاسخ حمایتگرانه مقام معظم رهبری به این نامه عنوان کرد: تقسیم فلسطین خیانت است، آل‌سعود نماینده کیست که در مصاحبه اخیر خود حق را به اسرائیل داده است اسرائیل همواره کشوری غاصب بوده است و فلسطین برای همیشه متعلق به فلسطیان غیور است.

وی اضافه کرد: منافقان در طول تاریخ خیانت‌های بیشتری نسبت به کفار انجام داده‌اند و امروز هم در حال حاضر شاهد خیانت عربستان هستیم و که به خود اجازه تهدید جمهوری اسلامی و تهران را می‌دهد که با اسرائیل و ترامپ هم‌دست شده اما به طور قطع این آرزو را با خود به گور می‌برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ایران در گذشته فرصتی برای غنی‌سازی اورانیوم نداشت اما در حال حاضر پیشرفت‌های بسیاری دارد و به توفیقات بزرگی دست یافته که در این حال متوجه می‌شویم که توان موفقیت در رشته‌های پیچیده دنیا را داریم این در حالی است که امروز به تولید سانتریفیوژ و پزشکی هسته‌ای دست یافته‌ایم.

فناوری هسته‌ای چراغ راه پیشرفت در رشته‌های دیگر است

دری نجف‌آبادی بیان کرد: فناوری هسته‌ای چراغ راه پیشرفت در رشته‌های دیگر است و نباید خود را محصور کرد، تعطیلات یک ماه در کشور و همچنین تعطیلات دیگر در تقویم مانع رشد اقتصادی و پیشرفت در علوم می‌شود و باید با کنار گذاشتن تنبلی به کارهای بزرگ همت کرد و همچنین نباید از یاد و ذکر خداوند غافل شد زیرا یاد خداوند جوهره انسانیت و ذکر اولیای خداوند و ذکر خداوند است و ماه رجب و دیگر ماه‌ها فرصتی برای رهروان حضرت محمد(ص) و آل محمد(ص) است.

وی ادامه داد: جامعه اسلامی جامعه سلیم‌القلب، خالی از غرور، تکبر،عقده‌گشایی، حسادت، نفرت، منافق و کینه و دشمنی است که آلودگی و بیماری در این جامعه معنایی ندارد و ماه‌های بزرگی همچون ماه رجب را باید غنیمت شمرد، تقوا پیشه کرد .

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: با توجه به اینکه خداوند حاکم همه عالم است باید در مقابل قضا و قدر الهی صبر پیشه کرد باید شاکر، تسلیم و راهی به قضای الهی بود اگر غیر از این باشد کفران نعمت کرده‌ایم.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: روز هجدهم فروردین ماه روز جهانی سلامت است که در این رابطه می‌توان گفت بیش از نیمی از سلامت فردی به رفتار فرد بستگی دارد و سلامت آب، هوا، خاک و تغذیه سلامت جسمانی را تعیین می‌کند.

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.