• تاریخ: فروردین ۲۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13666

تاکید آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی بر شفاف‌سازی فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در شورای امر به معروف و نهی از منکر استان مرکزی با اشاره به شفاف‌سازی عملکرد دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: شفاف‌سازی فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی درراستای جلب اعتماد عمومی باید ب ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در شورای امر به معروف و نهی از منکر استان مرکزی با اشاره به شفاف‌سازی عملکرد دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: شفاف‌سازی فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی درراستای جلب اعتماد عمومی باید به‌عنوان تکلیف اصلی مسئولان و دولت‌مردان، در سال پیش رو بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: وحدت و یکپارچگی ملی در سایه تقویت اعتماد عمومی حاصل شده و داشتن وحدت و انسجام ملی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های سرمایه کشور در برابر توطئه‌های دشمنان محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: دسیسه دشمنان نظام اسلامی به ویژه آمریکا، اسرائیل و آل سعود با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی و بهبود سرمایه اجتماعی و انسجام ملی خنثی می‌شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: اگر بخواهیم مردم بیشتر از گذشته نسبت به ارزش‌های نظام اسلامی وفادار باشند باید ظرفیت‌ها و امکانات کشور درراستای امید‌آفرینی و انگیزه‌مداری هدایت شود و اقشار مختلف مردم هر روز خود را بیشتر در سرنوشت کشور سهیم بدانند.

وی عنوان کرد: مراتب امر به معروف و نهی از منکر در قانون به صورت قلبی، زبانی، نوشتاری و عملی معین شده که مراتب زبانی و نوشتاری آن وظیفه آحاد مردم و دولت است و بخش عملی آن در موارد و حدودی که قوانین مقرر کرده وظیفه دولت است، امر به معروف سرمایه ارزشمندی است که عمل به آن اخلاق‌مداری و سبک زندگی ایرانی و اسلامی را با خود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: علاوه بر آحاد جامعه که باید نسبت به این فریضه الهی احساس تکلیف کنند، مسئولان و دولتمردان هم باید خواسته‌های رهبر معظم انقلاب و مردم را فهرست‌بندی کرده و با رعایت اصل اولویت‌بندی، تمام توان خود را درراستای برطرف کردن مشکلات به کار گیرند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: اگر آیات قرآن را در مورد امر به معروف و نهی از منکر بررسی کنیم، می‌بینیم که از ذات پاک خداوند صادر شده و پیامبران، حاکمان صالح، مجموعه امت و فرد فرد جامعه موظف به اجرای آن هستند و راه مقابله با انحرافات قدرت‌های استکباری، پایبندی به اصول، اجرای امر به معروف و نهی از منکر و حرکت‌هایی در این راستا است.

وی با بیان نتیجه مطلوب امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: هنگامی‌ که به این فریضه عمل شود، به تعداد آمران و ناهیان، دعوت به خیر در میان مردم اضافه شده و بی‌گمان لبیک‌گویان به این دعوت زیاد است که در نتیجه نشانه نیک بر جای می‌گذارد و از دو سو راه صلاح را برای جامعه هموار می‌سازد.