• تاریخ: فروردین ۲۶, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13692

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۲۴

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک اظهار داشت: ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و صدور فرمان امام راحل است و در راستای نامگذاری این روز در سال ۵۸ با عنوان روز ارتش، این اقدام تثبیت کنند ...

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک اظهار داشت: ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و صدور فرمان امام راحل است و در راستای نامگذاری این روز در سال ۵۸ با عنوان روز ارتش، این اقدام تثبیت کننده وضعیت ارتش در آن دوران است.

وی افزود: در یک زمان شیاطین داخلی و خارجی در حال جوسازی علیه ارتش بودند که هدف از این اقدام آنها هم تضعیف نیروی دفاعی کشور بود در نتیجه این نامگذاری به ایجاد ثبات در ارتش کمک بسیاری کرد .

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: هدف دشمنان انحلال ارتش بود این در حالی است که در آن زمان هنوز سپاه هم شکل نگرفته بود پس در نتیجه این انحلال قدرت دفاعی کشور را از بین می‌برد و زمینه دستیابی دشمنان به اهدافشان در از بین بردن انقلاب نوپای مردم ایران را ایجاد می‌کرد اما فرمان تاریخی امام(ره) این نقشه را نقش بر آب کرد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: نیروهای مسلح ستون فقرات کشور هستند و باید هرچه بیشتر در راستای توانمندتر شدن آنها تلاش کرد این در حالی است که افزایش اقتدار، توانمندی و آمادگی نیروهای مسلح در راستای افزایش اقتدار کشور و حفاظت از امنیت ملی امری بسیار مهم و ضروری است .

ارتش جموری اسلامی بیش از ۵۰هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است

وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی بیش از ۵۰ هزار شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است و همچنین کارنامه امام(ره) و انقلاب در مورد ارتش به ویژه در مورد دفاع مقدس با عظمت و درخشان است این در حالی است که عملکرد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در دوران پس از جنگ تحمیلی هم بسیار ارزنده است.

امام جمعه اراک عنوان کرد: آمادگی و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ۱۰۰ درصدی است و ملت ایران تا آخرین نفس در مقابل آمریکا، اسرائیل، منافقین، داعش، آل سعود ایستادگی کرده و این اجازه را به دشمنان ندهند که برای کشور تصمیم‌گیری کنند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: دشمنان باید بدانند که انقلاب اسلامی هیچ‌گاه حاضر نیست امنیت، اقتدار، خون شهدا را با قدرت‌های شیطانی معامله کند، خوشبختانه همان‌طور که در ۴۰ سال گذشته درخشیده است در سال‌های آینده هم می‌درخشد.

وی ادامه داد: همه ما باید در دفاع از جمهوری اسلامی و آزادی و آزادگی کشور تلاش کنیم و این کار را هم می‌کنیم و پشتیبانی ارتش از ملت و ملت از ارتش که شعار مردم ایران در روزهای نخست انقلاب بود را هم همچنان سر می‌دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند همه باید در زمینه حمایت از کالای داخلی و هر نوع اشتغال سالم و مولد با تمام وجود احساس مسئولیت کنیم و همه ملت ایران باید از کالای داخلی و ملی حمایت کنند و این شعار را سرلوحه کار خود قرار دهند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به فرارسیدن بعثت پیامبر اکرم بیان کرد: وجود نورانی پیامبر گرامی (ص) در اسلام نعمت بزرگی است که همه باید قدر این نعمت را دانسته و در همه امور از جمله امانت‌داری، وفای به عهد و صداقت آن حضرت الگوپذیر باشند.

وی ادامه داد: باید به روزهای ارزشمند ماه‌های رجب و شعبان و رمضان توجه ویژه شود و از این ایام بهره‌مندی لازم برداشته شود این در حالی است که شایسته ترین انسان ها از نظر درجات ایمان شایسته ترین انسان ها از نظر اخلاقیات هستند .

امام جمعه اراک عنوان کرد: اخلاق کریمه بال پرواز آدمی در مسیر سیر الی الله است و توجه به ارزش‌های وفاداری و رعایت عهد و پیمان زمینه ساز تعالی و ترقی است .