• تاریخ: اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13712

آیت‌الله اراکی: جبهه مقاومت آزادی‌بخش جهان و منطقه در برابر سلطه‌گری استکبار است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله محسن اراکی پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح دفتر نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم پیرامون وضعیت جبهه مقاوم ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله محسن اراکی پیش از ظهر امروز در حاشیه افتتاح دفتر نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم پیرامون وضعیت جبهه مقاومت و بیداری اسلامی در دنیا اظهار داشت: جبهه مقاومت در حقیقت مقاومت در برابر یک جریانی است که این جراین را استکبار جهانی برای سلطه بر جهان به‌وجود آورده، کشورهایی نظیر انگلیس، آمریکا و فرانسه امروز طمع دارند که تمام جهان را در قبضه قدرت خودشان درآورند.

وی افزود: معنی اینکه جهان را در قبضه قدرت خود درآورند این است که یک جهان فقیر با تعدادی از سرمایه‌دارانی است که تمام جهان را می‌مکند، ما امروز در جهانی به سر می‌بریم که از سرمایه‌داران معدودی برخوردار است که انگشت شمار هستند که اینها قصد اداره دنیا را دارند و می‌خواهند دنیا را فقیر نگه دارند و تمام امکانات اقتصادی را بمکند و به هیچ کس حق رشد اقتصادی ندهند.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: امروز در آمریکا ۹۹ درصد انسان‌ها فقیر هستند این در حالی است که آنها با استفاده از ابزار رسانه که مهمترین ابزار آنها است، اجازه نمی‌دهند چهره واقعی و فقیرانه غرب نمایان شود.

اراکی خاطرنشان کرد: زمانی قرار گذاشتم که گزارشی با همکاری برخی دوستان از محله‌های فقیرنشین انگلیس تدوین کنیم، این در حالی است که در آنجا فقرایی هستند که از گرسنگی می‌میرند، زمانی که نیروهای ما قصد گرفتن گزارش کردند نیروهای امینتی ابزار کار آنها را گرفته و مانع انجام گزارش شدند در نتیجه آنها خودشان اجازه نمی‌دهند که چهره منفی غرب بر جهان منعکس شود و گرنه دنیا می‌فهمید اینها که مدعی در دنیا هستند بدترین سیستم در کشورشان جاری است.

وی اضافه کرد: اینها دارند دنیا را فقیر نگه می‌دارند و تمام جنگ‌ها را بر جهان تحمیل می‌کنند، سوریه تا چند سال پیش یکی از امن‌ترین کشورها بود که همین دشمنان اجازه امنیت در سوریه و کشورهای دیگر نمی‌دهند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: ما امروز با یک سلطه بی‌رحم نابودکننده بشریت رو‌به‌رو هستیم، جبهه مقاومت معنی جبهه ایستادگی در مقابل این سلطه بی رحم را می‌دهد.

اراکی بیان کرد: به بهانه‌های مختلف در نقاط مختلف دنیا جنگ به پا می‌کنند و زمانی که داعش بخش عظیمی از عراق را اشغال کرد آمریکا گفت این جنگ تا ۳۰ سال ادامه دارد تا بتوانند در این مدت سلطه خود را بر منطقه گسترده و تحمیل کنند و شخص ترامپ ناراحت است که چرا هر چه پول خرج می‌کند هنوز نتوانسته چیزی بهره‌برداری کند.

وی ادامه داد: جبهه مقاومت در معنی جبهه آزادی بخش جهان و منطقه و جبهه در برابر سلطهگری است و ما اعتقاد داریم که این جبهه مقاومت جبهه پیروزی است و این جبهه همیشه در مبارزات در برابر توطئه‌ها پیروز بوده است. ما اعتقاد داریم که جبهه مقاومت در آینده توسعه پیدا کرده و پیروزی‌های این جبهه بیش از پیروزی‌های گذشته است.دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پاسخ به سئوالی درباره تشیع لندنی گفت: امروز توطئه‌های دشمن علیه اسلام و نظام اسلامی، هجمه‌های فرهنگی و فضای مجازی، جنایت علیه مسلمانان و مظلومان، ما را در یک عرصه نابرابر و ناعادلانه قرار داده که به همین سبب باید با تمام توان برای حفظ آرمان های مقدس اسلام و شهدا با اتحاد و انسجام گام برداریم.

اراکی بیان کرد: بعد از پایان جنگ سخت توسط صدام که دشمن نتوانست حرفی علیه ما از این جنگ بر ما ببندد جنگ نرم آغاز شد که بسیار هم گسترده بود این در حالی است که جنگ نرم هم انواع مختلفی دارد و شیوه ایجاد نهادهای بدلی از جمله جریان‌های انقلابی بدلی نمایان شده است.

وی ادامه داد: ایجاد تشیع بدلی یک جریان بسیار خطرناکی است که باید امروز هوشیار باشیم که عامه جامعه شیعه باید در برابر این تشیع بدلی موضع بگیرد.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در این تشیع بدلی تلاش می‌شود که مسائل به شکل افراطی و خارج از مرزهای دینی مطرح و جریان عزاداری‌های سیدالشهدا(ع) تحریف شود.

اراکی خاطرنشان کرد: در شبکه‌ای گفته شده که عزاداری امام حسین(ع) به معنای سینه زنی نیست و عزاداری آن است که در هند انجام می‌شود که برهنه بر زمین بخابند و اسب‌ها از آنها رد شوند و عزاداری واقعی آن است که خود را بزنی و تکه تکه کنید که این مسئله خود یک شیوه مبارزه از تشیع بدلی است. باید جهان تشیع، اهل فرهنگ، دین و انسان‌های هوشیار در برابر این تشیع‌های بدلی ایستادگی کنند.

توسعه و حل مشکلات استان مرکزی همکاری و همدلی همه را می‌طلبد

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به راه‌اندازی دفتر نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: مدت‌ها بود که پیشنهاد می‌شد به منظور اینکه حضور بیشتری در شهرستان و استان داشته باشم و توفیق خدمت بیشتر به مردم دست بدهد، دفتری داشته باشیم تا از طریق این دفتر ارتباط بهتر و نزدیک‌تری با عامه مردم داشته باشیم.

وی افزود: مدت‌ها در تلاش بودیم که این امکان فراهم شود که این دفتر امروز به میمنت سالروز ولادت اما حسین (ع) در شهر اراک افتتاح شد که امیدواریم این دفتر بتواند خدمات فرهنگی، دینی و انواع خدماتی که از دست ما بر می‌آید به مردم ارائه دهد و محلی برای ایجاد هماهنگی بیشتر با مردم و بین نهادها و ارگان‌های خدمت‌گذار باشد.

نماینده استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: سعی داریم با عنایت آیت‌الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و همچنین همکاری استاندار مرکزی و سایر مسئولان، در عرصه‌های مختلف اجتماعی، حوزه دینی و پاسخگویی به مردم اقدامات مطلوبی انجام پذیرد.