• تاریخ: اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13704

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۳۱

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن اعیاد شعبانیه و میلاد انوار کربلا اظهار داشت: امام حسین(ع) با قیام عاشورا با تمام وجود جریان با عظمت دفاع از حق و آزادگی و مبارزه ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن اعیاد شعبانیه و میلاد انوار کربلا اظهار داشت: امام حسین(ع) با قیام عاشورا با تمام وجود جریان با عظمت دفاع از حق و آزادگی و مبارزه با ظلم را زنده کرد.

وی افزود: سپاه پاسداران و ارتش به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد که این دو جریان ارتش و سپاه از بازوان قدرتمند ملت و رهبری به شمار می‌روند و به سبب وجود نیروهای مسلح، مرزهای کشور بر روی دشمنان همیشه بسته می‌ماند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: بی‌ثباتی در بازار ارز سبب تشدید پدیده قاچاق و فرار سرمایه‌های کشور است که این مقوله زیرساخت‌های تولیدی را با خطر روبه‌رو می‌کند این در حالی است که سال گذشته ۱۱۰ میلیارد دلار درآمد ارزش افزوده عاید کشور شد که ۴۸ میلیارد دلار آن از محل صادرات غیرنفتی و باقی آن از محل صادرات نفتی بوده است.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: شرایط به وجود آمده در زمینه نرخ ارز همه را متأثر کرد که در این شرایط نیاز بود که برنامه‌ریزی که در اواخر فروردین انجام شده در دو ماه قبل شکل می‌گرفت زیرا تقاضای غلط و بی‌جا از بورس و فرار سرمایه از کشور ظلم بزرگی است.

وی ادامه داد: مدیریت و تدبیر حکیمانه در کشور ضروری است، ما نباید اجازه دهیم که وارد کردن لوازم‌ آرایش، مشروبات الکلی و مسافرت‌های بی‌جا در کشور سبب هدر رفت سرمایه کشور شوند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: سرمایه ما باید تبدیل به احسن و خون برای رگ‌های اقتصاد شود این در حالی است که لازمه اقتصاد کشور ما تزریق خون است که نباید بگذاریم آبروی کشور به لحاظ تدابیر غیرحکیمانه از بین برود.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: پیام رسان‌های داخلی به گونه‌ای عمل کنند که سبب سلب اعتماد عمومی شود این در حالی است که استفاده نامناسب از فضای مجازی یکی از دغدغه‌های مسئولان بوده که در صورت مدیریت صحیح، از سوء استفاده‌های آن جلوگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری سرور فضای مجازی کشور نباید در اختیار کشورهای خارجی باشد که البته در این موضوع همانند مشکلات ارزی، دیر اقدام کردیم و سرورها و سایت‌های مجازی و تمام اطلاعات و دارایی خود را در اختیار آنها قرار دادیم.

امام جمعه اراک تصریح کرد: هر چند استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی دیر هنگام آغاز شده اما با استفاده از امکانات داخلی از خروج اطلاعات هموطنان به خارج کشور جلوگیری می‌شود این در حالی است که در فضای مجازی روزانه در حدود یک میلیارد دلار به حساب کشورهای خارجی واریز می‌شود.