• تاریخ: اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13714

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: امنیت امروز جامعه مرهون رشادت ها و ایثارگری جانبازان و شهدا است

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در آیین دیدار با جانبازان سرافراز در اراک با اشاره به فداکاری جانبازان اظهار داشت: جانبازان با تاسی از حضرت ابوالفضل (ع) در راه اعتلای نظام اسلامی و صیانت از کیان این مرز و بوم گ ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در آیین دیدار با جانبازان سرافراز در اراک با اشاره به فداکاری جانبازان اظهار داشت: جانبازان با تاسی از حضرت ابوالفضل (ع) در راه اعتلای نظام اسلامی و صیانت از کیان این مرز و بوم گام برداشتند و همچنینی با الگوگیری از جانباز دشت کربلا در راه حفظ عزت و شرف اسلام و انقلاب جانانه در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کرده و سختی‌های بسیاری را تحمل کردند.

وی افزود: شهدا و جانبازان درس بزرگ ایثار و فداکاری را به تک تک ملت ایران آموختند و اگر این ایثار و شهدا نبود امروز جامعه اسلامی فاقد امنیت بود، جانبازان سند زنده هشت سال جنگ تحمیلی و گنجینه‌های تمام نشدنی ایثار و از خودگذشتگی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: رژیم بعثی عراق با حمایت بیش از ۴۰ کشور جهان در شرایطی به ایران اسلامی حمله کرد که کمترین تسلیحات نظامی در کشور وجود داشت این در حالی است که قوای نظامی ایران هم در شرایط نامناسبی قرار داشت.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: آحاد ملت ایران اسلامی به ویژه مسئولان بدانند که اگر جانفشانی و فداکاری جانبازان و شهدا نبود عظمت و اقتدار امروز ایران زمین هم خلق نمی شد و هیچ خبری از امنیت و اقتدار ایران اسلامی نبود، بر همین اساس باید تکریم و رسیدگی به مشکلات جانبازان در دستور کار مردم و مسئولان قرار گیرد.

وی ادامه داد: جانبازان در دوران دفاع مقدس با ایثارگری ثابت کردند که پیرو واقعی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی هستند این در حالی است که پس از دفاع مقدس هم با صبر و استقامت و حضور در عرصه‌های مختلف،عشق و ارادت خود را به شهدا و امام(ره) نشان دادند.

جانبازان نمونه وفاداری، ایثار و یک تصویرگر واقعی ایمان

محمدصادق دوخائی در این آیین گفت: جانبازان نمونه وفاداری، ایثار و یک تصویرگر واقعی ایمان هستند که با فداکاری و پیروی از حضرت عباس (ع) عزت و سربلندی ایران اسلامی را به منصه ظهور گذاشتند.

وی اضافه کرد: نبود مرکز توانبخشی مهم‌ترین مشکل جانبازان استان مرکزی بود که از سال ۱۳۹۰ ساخت این مرکز آغاز شده که در حال حاضر بیش از ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه به منظور تکمیل شدن این پروژه حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، درصورت تامین این اعتبار به زودی این پروژه تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.