• تاریخ: اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13716

کشف رمز و رازهایی از ساختار سازمانی و سرویس مخفی داعش!

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان،پسر جوانی اهل ایتالیا به نام “گابریل دل گرانده”که پیشه‌اش خبرنگاری است علاقه بسیاری به تحقیق درباره گروه تروریستی داعش دارد.همین کنجکاوی و ...

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان،پسر جوانی اهل ایتالیا به نام “گابریل دل گرانده”که پیشه‌اش خبرنگاری است علاقه بسیاری به تحقیق درباره گروه تروریستی داعش دارد.همین کنجکاوی وی موجب شد تا قصد سفر به سمت سوریه کند و برای جمع‌آوری اطلاعات راهی این دیار شود.

یکی از مهمترین اهداف این خبرنگار نوشتن کتابی در این خصوص بود که برای گرداوری مطالب مورد نیاز آن دو هفته نیز در زندان های ترکیه پشت میله ها به سر برد.

حاصل این سفر ۶۶ مصاحبه و ظبط ۲۰۰ ساعت مکالمه عربی از افرادی بود که روزگاری عضو این گروه تروریستی بودند اما در نهایت پا به فرار گذاشتند.خبرنگاران “یورونیوز” در خصوص حاصل تحقیقات جوان ایتالیایی مذکور با او به گفتگو نشستند.”دل گرانده” در این مصاحبه به فعالیت های پنهانی عناصر داعش اشاره کرد و جزئیاتی درباره ساختار سازمانی و سرویس مخفی آنها ارائه داد.

بنا بر اطلاعات روایت شده از زبان “دل گرانده” سه مرحله اصلی برای فعالیت های مخرب عناصر داعشی طراحی شده است و به عبارتی امنیت آنها در سه سطح تامین می شود.داخلی ،خارجی و عملیات مخفی!
۱-داخلی:امنیتی که بیشتر به فعالیت های ضد جاسوسی ارتباط پیدا می کند و طی این عملیات شناسایی عوامل نفوذی سرویس های امنیت خارجی در اولیت برنامه قرار دارد.

۲-خارجی:نوعی از امنیت که به طور مثال با فعالیت های آژانس های اطلاعاتی در کشورهای مختلف و جمع آوری اطلاعات از دشمن تامین می شود.

۳-عملیات مخفی:مورد آخر به امنیتی مربوط می شود که اروپایی ها در آن نقش بسزایی برای داعش بازی می کنند با سفر از طریق پاسپورت های اروپایی در کشورهایی دیگر سوژه ها را شناسایی و برنامه ای را برای حمله به آنها طراحی می کنند.در این مرحله سرکردگان مانند دست های پشت پرده به جوانان تازه استخدام شده فرمان می دهند و در نهایت با مرگ آنها هیچ رد پا و سرنخی از فرماندهان عملیات تروریستی باقی نماند.