• تاریخ: اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13732

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۱۴

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه امروز در اراک اظهار داشت: انسان مومن از شبهات اجتناب می‌کند، پاکدامن است و تلاش می‌کند که جامعه پاک باشد، اجازه نمی‌دهد برخی از فاسدها جامعه و جوانان را به ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه امروز در اراک اظهار داشت: انسان مومن از شبهات اجتناب می‌کند، پاکدامن است و تلاش می‌کند که جامعه پاک باشد، اجازه نمی‌دهد برخی از فاسدها جامعه و جوانان را به فساد بکشند و علیه بشریت جنایت کنند.

وی افزود: دستگاه‌های قضایی و انتظامی نباید اجازه دهند که افراد بی‌بندو بار و فاسد تحت عناوین مختلف ناموس مردم را فساد بکشد و عفت را که بزرگترین سرمایه جامعه است را از بین ببرد این در حالی است که جامعه‌ای که عفت نداشته باشد روبه نابودی می‌رود و جامعه با عفت که در راه صلاح حرکت کند جامعه امام زمان(عج) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: جامعه‌ای که سرشار از سرمایه معنوی، ایمانی، تربیتی، فضایل انسانی و انتظار فرج و از این قبیل موارد باشد به نام جامعه امام زمان(عج) خوانده می‌شود.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: خدا راسپاس می‌گوییم که به ما توفیق داده در ماه شعبان و روزهای مبارک این ماه بار دیگر یاد امام زمان(عج) را گرامی بداریم و آمادگی خود را در راه دفاع از حریم امامت و ولایت به عرض آن بزرگوار برسانیم و بگوییم ما آماده ایثار و از خودگذشتگی و یاری شما هستیم و آنقدر آماده و منتظر هستیم که اگر مرگ به سراغ ما آید می‌خواهیم در زمان ظهور شما سر از قبر برآوریم و در بیابان‌ها لبیک سر دهیم و لبیک گویان به خدمت شما شرف‌یاب شویم.

نباید راجع به دین بدون آگاهی صحبت کرد

وی با اشاره به هفته معلم گفت: معلمی شغل انبیا و اولیا است و باید معلمان قدرخود را بدانند و آگاه باشند که امانت‌دار مردم هستند و باید از امانت مردم که فرزندانشان است به خوبی حفظ و حراست کنند و عقل‌ها و فکرها را با عشق به حضرت محمد(ص) تربیت کنند، سر کلاس درس عقده‌گشایی نکرده و کمبودهای شخصی خود را به بچه‌های مردم منتقل نکنند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: معلمان نباید راجع به دین بدون آگاهی صحبت کنند، صحبت در مورد دین به ۵۰ سال تحصیل در قم نیاز دارد، اگر ما سبب انحراف یک جوان شویم همانند قابیل هستیم که برادرش هابیل را کشت، بنابراین از تمام معلمان انتظار داریم که قدر انقلاب را بدانند و با دین بچه‌های مردم بازی نکنند و اجازه نباید بدهیم فساد در دانشگاه و مراکز آموزشی به وجود بیاید و خدانکرده نباید در دانشگاه‌ها مرکز فساد و رقاص‌خانه راه بیفتد.

دری نجف‌آبادی با اشاره به هفته کارگر خاطرنشان کرد: از کارگران انتظار داریم که با جدیت واحدها را با برنامه پیش ببرند، ما هم پیگیری لازم را انجام دادیم که واحدها ساماندهی شود که امیدواریم اینگونه شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: باید اعلام کنیم به دنیا که قدس پایگاه اولیه اسلام و قبله نخست مسلمانان بوده و تا قیام قیامت هم هست و هرگونه توطئه و دسیسه برای اشغال قدس، خیانت بزرگی به اسلام و قرآن و مسلمانان است و هرگز مسلمانان از کنار این خیانت‌ها به سادگی عبور نمی‌کنند.

علاوه‌بر اینکه از آمریکایی‌ها خیر ندیدیم بلکه شر هم نصیب ما شده است

دری نجف‌آبادی با اشاره به مسئله برجام گفت: آمریکایی‌ها از ابتدا برای برجام اقدام نکردند و حالا اگر بیست‌ودوم ترامپ برجام را تایید نکند مشکلی پیش‌ نمی‌آید، این در حالی است که علاوه‌بر اینکه از آمریکایی‌ها خیر ندیدیم بلکه شر هم نصیب ما شده است.

وی ادامه داد: ما باید به آمریکا و ترامپ اعلام کنیم که آیا امکان دارد کشوری مدعی تمدن و پیشرفت باشد در حالی که با ۶ کشور دو سال مذاکره کرده و شورای امنیت تصویب کرده و قراردادی به نام برجام نوشته شده و در نهایت رئیس جمهوری بیاید و تمام عهد و پیمان ده سال گدشته را زیر پا بگذارد که در این صورت دولت روسیاه آمریکا بدعهدترین دولت جهان خوانده می‌شود.

امام جمعه اراک عنوان کرد: من به قائم مقام آقای ظریف در آستانه مذاکرات هم اعلام کردم که همه داشته‌هایتان را در ظرف برجام نریزید، تمام مسائل با برجام برطرف نمی‌شود این در حالی است که الان هم می‌گویم که برجام چیزی نیست، در نتیجه ما باید با همت روی پای خود بایستیم در نتیجه خدا هم ما را یاری می‌کند این در حالی است که ما می‌توانیم اما مدیریت نیاز است.

۳۰۰ طلبه مرد در امتحان حوزه شرکت کرد

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: هفته گذشته امتحانات برداران طلبه را داشتیم که بیش از ۳۰۰ نفر شرکت‌ کننده بودند و امروز هم برای خواهران در استان در سطح سه و چهار برگزار شد.

وی عنوان کرد: این در حالی است که برای نخستین بار این کار دراستان انجام شده و همچنین در این ایام ولادت امام زمان(عج) دبیرستان پسرانه المهدی در خاتم‌الانبیا با فضای یک هزار و ۵۴۰ متر مربع افتتاح شده است.