• تاریخ: خرداد ۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13744

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۲/۲۸

، آیت‌ا‌لله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک اظهار داشت: در سال‌های گذشته تولیدات داخلی کشور مورد اجحاف قرار گرفته این در حالی است که در سال‌های گذشته در زمینه کفش ملی در کشور ۲۰۰ میلی ...

، آیت‌ا‌لله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک اظهار داشت: در سال‌های گذشته تولیدات داخلی کشور مورد اجحاف قرار گرفته این در حالی است که در سال‌های گذشته در زمینه کفش ملی در کشور ۲۰۰ میلیون دلار تولید داشتیم و امروز پاکستان ۳۵۰ میلیون دلار توپ فوتبال صادر می‌کند که نیاز است تدابیر ویژه‌ای در این راستا اندیشیده شود.

وی افزود: حمایت از تولید داخل امری ضروری و واجب است که در این رابطه نیاز است با تمام امکانات و سرمایه‌های پیش‌رو به سمت تولید داخل حرکت کنیم و با این حمایت گام‌های مؤثری در راستای صادرات در منطقه برداریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی نسخه نجات بخشی برای کشور است و همه باید در بسترسازی و دستیابی به اهداف اقتصاد درون‌زا در صحنه حاضر و آماده باشند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: از جنایات آمریکا می‌توان انتقال پایتخت اسرئیل به قدس اشغالی و حمایت از کشتارهای متجاوزانه را نام برد که در نتیجه می‌توان گفت که ترامپ ماهیت پلید سردمداران آمریکا را به جهانیان نشان داد.

وی ادامه داد: توطئه شوم آمریکا و اسرائیل در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس جنایتی است که در تاریخ باقی می‌ماند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: قدس همیشه پایتخت جهان اسلام است و در اختیار رژیم صهیونیست قرار نمی‌گیرد و همچنین باید در نظر داشت که این سرزمین متعلق به ملت فلسطین است و با ۷۰ سال ایستادگی در برابر اسرائیل غاصب حاضر نیستند حتی یک وجب از خاک کشور خود را از دست بدهند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد:دستگاه‌های امنیتی باید در برابر توطئه‌های دشمن هوشیار و آگاهانه عمل کنند این در حالی است که آمریکا با تعهدشکنی خود در بحث برجام نشان داد که مورد اعتماد نیست و در صورتی اروپاییان هم در بحث برجام همراهی لازم را انجام ندهند نیاز است در زمینه تقویت سانترفیوژها تلاش مضاعف کنیم زیرا جوانان کشور توان تحولات عظیم در این زمینه را دارند.

وی با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان گفت: رمضان ماه عبادت و بندگی خداوند است و کسی این اجازه را ندارد که حرمت این ماه را بشکند.

امام جمعه اراک با اشاره به اهمیت باروری ظرفیت‌های غیرنفتی در کشور گفت: اقتصاد ایران باید از تکیه بر فروش نفت فاصله گرفته و بستر خودکفایی اقتصادی با ثمربخشی سایر ابعاد تحقق پیدا کند.

دری نجف‌آبادی اضافه کرد: از راه‌های موفقیت کشور می‌توان ایجاد فرصت به منظور تولید با کیفیت، حمایت از کارآفرینی و اشتغال‌زایی و تلاش برای تصاحب بازارهای جهانی را نام برد.