• تاریخ: خرداد ۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13759

بیش از ۶ هزار زائر از استان مرکزی به حرم مطهر امام(ره) اعزام می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی زندی‌فر امروز در نشست هماهنگی اعزام زائران به مرقد مطهر امام راحل(ره) در تهران با اشاره به اعزام زائران به حرم مطهر امام(ره) اظهار داشت: ۲ هزار زائر از اراک جهت شرکت در مراسم ارتحال ا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی زندی‌فر امروز در نشست هماهنگی اعزام زائران به مرقد مطهر امام راحل(ره) در تهران با اشاره به اعزام زائران به حرم مطهر امام(ره) اظهار داشت: ۲ هزار زائر از اراک جهت شرکت در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در تهران و از طریق ۴۵ دستگاه اتوبوس اعزام می‌شوند.

وی افزود: در سال۹۷ همانند سال‌های گذشته، اعزام زائران جهت حضور در برنامه‌های ارتحال امام(ره) صورت می‌گیرد که براساس هماهنگی‌های انجام شده ۳ هزار نفر از شهرستان ساوه با همکاری فرمانداری ساوه، ۱۲۰۰ نفر از شهرستان زرندیه و ۲ هزار زائر ازشهرستان اراک به مرقد امام راحل(ره) در تهران اعزام ‌می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: ۴۵ دستگاه اتوبوس برای اعزام زائران از مبدا شهرستان اراک در نظر گرفته شده است که شرکت جوان سیرایثار وظیفه تامین ۱۰ دستگاه اتوبوس را برعهده دارد و دیگر شرکت‌های مسافربری استان نیز متعهد به تامین ۳۵ دستگاه اتوبوس شده‌اند.

زندی‌فر اضافه کرد: در شهرستان زرندیه نیز شرکت‌های مسافربری با تهیه و در اختیار قرار دادن ۲۲ دستگاه اتوبوس کار اعزام زائران به حرم مطهر امام راحل(ره) را برعهده خواهند داشت.

وی عنوان کرد: با تمام توان از تمام امکانات و تجهیزات برای برگزاری مراسم ارتحال امام(ره) و اعزام زائران به مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی استفاده می‌شود تا هرچه با شکوه‌تر ازهمیشه این مراسم برگزار شود چراکه معرفی شخصیت ارزشمند امام راحل(ره) به نسل امروز جامعه امری بسیار ضروری است و انتقال افکار و آثار معظم له، به نسل‌های آینده وظیفه اصلی آحاد جامعه به حساب می‌آید.

زندی‌فر اضافه کرد: تعاونی مینی‌بوسرانی در استان مرکزی نیز ۵ دستگاه اتوبوس کمکی در اختیار زائران قرار می‌دهد، که در کنار این اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز ۲ دستگاه کامیونت ایسوزو در اختیار این مجموعه‌ها قرار می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اضافه کرد: ۱۲ دستگاه خودروی سواری و وانت دوکابین که ۵ دستگاه خودروی آن را اداره تعاون، ۲ دستگاه را برق منطقه‌ای استان مرکزی، ۲ دستگاه شرکت توزیع برق، ۲ دستگاه شرکت آب منطقه‌ای، ۲ دستگاه شرکت خطوط لوله نفت، ۲ دستگاه شرکت گاز، یک دستگاه اتوبوس شرکت آب وفاضلاب و یک دستگاه جهاد کشاورزی در اختیار این کاروان‌ها جهت اعزام به مرقد مطهر امام خمینی(ره) می‌گذارند.