• تاریخ: خرداد ۱۲, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13767

خطبه های نمازجمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۱

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان اراک، اظهار داشت: بزرگترین جنایت علیه انتخاب قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل و غصب قبله نخست مسلمانان اسلام است که در این شرایط مسلما ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان اراک، اظهار داشت: بزرگترین جنایت علیه انتخاب قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل و غصب قبله نخست مسلمانان اسلام است که در این شرایط مسلمانان با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس مخالفت و انزجار خود را از این تصمیم به جهانیان نشان می‌دهند.

وی افزود: قدس شریف حرم پیامبران و قبله نخست مسلمانان بوده و غصب این سرزمین توسط رژیم صهونیستی و آمریکا سبب می‌شود چهره واقعی و دشمنی آنان علیه اسلام برای همگان آشکار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: چهاردهم خرداد ماه سالروز رحلت امام خمینی(ره) است و به عبارتی این روز سالروز ارتحال بزرگ مردی است که در برابر ستم طاغوتیان و بی نظمی دنیا ایستاد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: اگر انقلاب اسلامی ایران نبود، هم اکنون اسرائیل تا بغداد آمده بود و کشورمان به دست اسرائیل و ساواک مدیریت می شد ولی این امام(ره) بود که عزت و شکوه، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی ایران را برای مردم آورد.

وی ادامه داد: مسلمانان جهان نسبت به این اقدام اسرائیل بی تفاوت نمی‌مانند و مسلمانان در روز قدس موضع خود را در برابر این جنایت به نمایش می‌گذارند و با حضور منسجم خود در این راهپیمایی عظیم بار دیگر یک‌صدا می‌شوند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: آمریکا و اسرائیل با بمباران و نسل‌کشی مسلمانان در فلسطین قصد دارند این سرزمین که برای همه مسلمانان اهمیت دارد را غاصبانه به دست بیاورند این در حالی است که باید بدانند قدس و سرزمین مقدس فلسطین برای همه ما اهمیت زیادی دارد و در برابر این اقدامات سکوت نمی‌کنیم.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه ولایت فقیه محور و اساس حرکت انقلاب و حافظ وحدت، عزت و شرف ملت ایران است، گفت: باید قدر نعمت ولایت را بدانیم، این در حالی است که این همه برکات از درایت امام (ره) ناشی می‌شود که باید قدردان آن باشیم، اقتدار نیروهای مسلح، برگزاری نماز جمعه در بیش از ۹۰۰ شهر ایران، دستیابی به رشد علمی و غیره همه از برکات انقلابی است که امام خمینی(ره) پایه‌گذار آن است.

وی با اشاره به قیام ۱۵ خرداد، گفت: وظیفه ما فراهم کردن اقتصاد مقاومتی، اشتغال سالم و مولد، افزایش شرکت‌های دانش بنیان و وحدت ملی و انسجام اجتماعی بوده و باید از تخریب جناح‌ها و افراد جلوگیری کنیم، تا مردم مایوس و ناامید نشده و با نشاط به انقلاب خدمت کنند .

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: اتفاق ناگوار که در روزهای اخیر در در یکی از مدارس کشور رخ داد سبب ایجاد تاسف شد که این اتفاقات ناگوار نتیجه تفکر و سبک زندگی غربی است .

دری نجف‌آبادی بیان کرد: اینگونه فسادها سبب ریخته شدن آبروی کشور و خانواده‌ها می‌شود و هر چه ما داد می‌زنیم تفکر غربی، فرهنگ غربی، فضای مجازی مبتذل وغیره متاسفانه عده‌ای آن را جدی نمی گیرند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش باید بیش از گذشته دقت لازم را در به کارگیری معلمان داشته باشد به ویژه در مهدکودک‌ها که باید با حساسیت بیشتری این موضوع دنبال شود .

امام جمعه اراک عنوان کرد: در مدارس غیرانتفاعی هم باید بیش از گذشته در بکارگیری افراد دقت لازم انجام شود و اگر احساس می‌شود کسانی عرضه انجام این کار را ندارند، این مسئولیت را نپذیرند، اگر کسانی نمی‌توانند از ناموس مردم دفاع و حفاظت کنند این مسئولیت را نپذیرند و بیش از این آبروی ملت و انقلاب اسلامی را نبرند .

دری نجف‌آبادی با اشاره به سفر اخیر وزیر بهداشت به استان، گفت: در این سفر پیشنهاداتی به وزیر برای بیمارستان آیت‌الله خوانساری شد، که اگر محقق شود، این بیمارستان به عنوان مرکز درمانی بیماری‌های صعب العلاج در غرب کشور حتی در عرصه بین الملل شناخته می‌شود.

وی اضافه کرد: فاز دوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال و با کمک های خیران و مردم به بهره‌برداری رسید و با بهره‌برداری از این مرحله ۱۰۰ تخت به تخت‌های این بیمارستان افزوده شد.

امام جمعه اراک با اشاره به سالروز ولات باسعادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: هفته منتهی به ولادت این امام تحت عنوان هفته «اکرام ایتام» نامگذاری شده که همه باید تلاش کنیم، کارهای نیک را در برنامه زندگی خود قرار داده و برای این منظور ابتدا کمک به خانواده و همسایگان را در اولویت داشته باشیم.