• تاریخ: خرداد ۱۶, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13772

آیت‌الله اراکی: چرا نهج‌البلاغه امروز ‌باید مظلوم باشد؟

آیت‌الله محسن اراکی در جمع شب زنده‌داران لیالی قدر و عزاداران امیرالمومنین(ع) در مصلی بیت‌المقدس اراک با اشاره به جایگاه ارزشمند و والای امام علی(ع) اظهار داشت: حضرت علی(ع) جایگاه بلند و ارزشمندی در جهان اسلام و دنیا دار ...

آیت‌الله محسن اراکی در جمع شب زنده‌داران لیالی قدر و عزاداران امیرالمومنین(ع) در مصلی بیت‌المقدس اراک با اشاره به جایگاه ارزشمند و والای امام علی(ع) اظهار داشت: حضرت علی(ع) جایگاه بلند و ارزشمندی در جهان اسلام و دنیا دارد به طوری که باید بدانیم امام علی(ع) دلیل و سند حقانیت پیامبرعظیم الشان اسلام است.

وی افزود: به همه دنیا اعلام می‌کنیم اگر می‌توانند کسی مانند علی(ع) بیاورید که جامع علم و جامع عمل به آموزه‌های الهی و مکتب رسول خدا(ص) در اطاعت فرامین و آموزه‌های خدایی بوده و همه زندگیش الهی و دینی باشد.

آیت‌الله اراکی بیان کرد: در تاریخ و سرگذشت تاریخ اسلام می‌بینیم وجود حضرت ابالفضل العباس(ع) برای امام حسین(ع) همان اهمیت و جایگاهی را داشت که امام علی(ع) برای حضرت رسول اکرم(ص) داشت.

نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: حضرت عباس(ع) دست‌پروده در مکتب امام علی(ع) بود بنابراین ارج و قرب ولایت‌مداری و قرب الهی را داراست.

وی افزود: علی بن ابیطالب(ع) در فرهنگ اسلامی دارای جایگاه ویژه‌ای است به طوری که برای جهان و مردم به عنوان یک معیار و الگوی حسنه معرفی شده است.

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) به طور مکرر فرمودند حضرت علی(ع) معیار حق است آن طور که فرمودند “علی معل الحق و الحق مع علی” که نشان از این مهم و جایگاه امیرالمومنین دارد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: اگر علی(ع) جایی است و ما در جایی دیگر باید هوشیار باشیم که ما در محل حق قرار نداریم چراکه حق همواره با علی(ع) است و هرجا امام علی(ع) قرار دارد حق دقیقا در همانجا است.

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: یک موضوع مهم اینجاست که چرا باید نهج‌البلاغه امروز متروک و مظلوم باشد و چرا باید این قدر این کتاب و فرمایشات علی(ع) در دنیای امروز مظلوم است بنابراین باید برای معرفی این کتاب مهم تلاش و بازخوانی کرد.