• تاریخ: خرداد ۳۱, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13780

خطبه های نماز عید سعید فطر

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در خطبه‌های نماز سعید عیدفطر اظهار داشت: امیدوارم که همه در کلاس بزرگ ماه رمضان و دانشگاه انسان‌سازی موفق بیرون آمده باشیم، امروز روز عید برای افرادی است که در این کلاس اخلاق، مع ...

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح امروز در خطبه‌های نماز سعید عیدفطر اظهار داشت: امیدوارم که همه در کلاس بزرگ ماه رمضان و دانشگاه انسان‌سازی موفق بیرون آمده باشیم، امروز روز عید برای افرادی است که در این کلاس اخلاق، معرفت، علم، فضیلت و ایمان موفق بوده‌اند و پیروز وسربلند با نمره پسندیده خارج شدند.

وی افزود: وجود انسان به برکت ماه رمضان خالص‌تر شده و دیگر جایی برای رخنه کبر، گنا، آلودگی‌ها و رطوبت بی‌بندوباری نیست و روز به روز همانند فولاد حرارت دیده بر مقاومتش افزوده می‌شود و همچنین انس با قرآن کریم، دعا و مناجات و راز و نیاز با خدا، توبه و بازگشت از گناه و جبران غفلت‌های گذشته از دستاوردهای ماه رمضان است که باید صیانت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: ترازوی قیامت حق است و همه در ترازوی عالم سنجیده می‌شوند که این ترازو حضرت علی (ع) است و خوشا به سعادت کسانی که ترازوی اعمالشان سنگین باشد.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: خداوند نعمت بزرگی به مسلمانان عنایت کرده که در سایه حق به نماز، روزه و دعا بپردازند، امروز روز عید بزرگ اسلامی و عید حضرت محمد(ص) است.

وی با اشاره به هفته کشاورزی گفت: این هفته از اهمیت بالایی برخوردار است و نقش کشاورزی، دامداری، دامپروری و مسائل مربوط به جنگل و مرتع در اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات و اشتغال سالم و مولد نقش مهمی دارد.

امام جمعه اراک عنوان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی به عنوان یک استان صنعتی شناخته می‌شود اما خوشبختانه از لحاظ کشاورزی، دامداری، تولید گوشت قرمز، گوشت سفید، تخم مرغ و غیره هم رتبه بالایی دارد که البته تقاضای من این است که با وجود مشکل آبی که در استان وجود دارد همه به سمت کشت‌های گلخانه‌ای حرکت کنند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: به منظور صرفه‌جویی در مصرف آب مناسب است که از آبیاری قطره‌ای در آبیاری محصولات کشاورزی استفاده شود زیرا آبایری بارانی ۴۰ درصد هدررفت آب را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: باید با آفات حیوانی، گیاهی، آنفولانزای مرغی و از این قبیل موارد مبارزه کرد که در این راستا باید دولت، متخصصان، ادارات و مردم کمک و همت لازم را انجام دهند و همچنین قیمت تمام شده محصولات هم باید به گونه‌ای باشد که تولیدکننده ضرر نکند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: حمایت دولت و مجلس از تولیدکنندگان به ویژه کشاورزان باید در زمینه تسهیلات ارزی و ریالی به شکل ویژه انجام شود تا در این رابطه تولیدکنندگان در مسیر تولید با انگیزه مضاعف حرکت کنند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: ظرفیت‌های موجود در استان مرکزی باید مورد توجه قرار بگیرد و مسئولان و مردم هم باید مهم‌ترین اولویت خود را در راستای بهبود کیفیت تولید و حمایت از کالای ایرانی متمرکز کنند.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم که کشاورزی رشد و توسعه داشته باشد باید در زمینه تسهیلات ارزی و صندوق توسعه ملی مساعدت و کمک لازم انجام شود تا در نتیجه شاهد صادرات موفق‌تری باشیم.

امام جمعه اراک عنوان کرد: یک و نیم میلیارد دلار اعتبار به منظور توسعه و اشتغال روستاها تخصیص پیدا کرده که امروز نیاز است که نمایندگان و مسئولان در این راستا تلاش ویژه انجام دهند تا با تزریق سالم اعتبارات اشتغال سالم و مولد ایجاد شود.

دری نجف‌آبادی با اشاره به روز جهانی بیایان‌زایی گفت: بیانبانزایی از مسائل مهمی است که با توجه به اقلیم استان مرکزی باید در کانون توجه تصمیم سازان باشد و همچنین باید از گونه‌های مقاوم و کم آب کشت شود تا در نتیجه از تعمیق پیامدهای ریزگردها جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: مشکلات موجود در کشور با عزم و اراده و توجه کردن به رهنمودهای مقام معظم رهبری برطرف می‌شود که نیاز است در این رابطه تمام اقشار جامعه همدل و قوی در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی کنند و در جبهه خارجی هم همواره یار و یاور مظلومان باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه مهم‌ترین عامل پیروزی عزم و اراده قوی است، گفت: باید همه جامعه با اتحاد، انسجام و همدلی و همچنین با ایجاد کارآفرینی در کشور به منظور ساختن ایرانی آباد، آزاد و فعال تلاش کرده و در این مسیر گام بردارند.