• تاریخ: تیر ۸, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13815

خطبه های نماز جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۰۸

حجت‌الاسلام کاظم سپاسی آشتیانی در خطبه‌های نماز جمعه اراک، اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلام تا کنون که در حدود ۴۰ سال از آن می‌گذرد مردم همواره با هوشیاری کامل در کنار و همراه مقام معظم رهبری آمده و در مقابل خواسته‌های ...

حجت‌الاسلام کاظم سپاسی آشتیانی در خطبه‌های نماز جمعه اراک، اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلام تا کنون که در حدود ۴۰ سال از آن می‌گذرد مردم همواره با هوشیاری کامل در کنار و همراه مقام معظم رهبری آمده و در مقابل خواسته‌های دشمن ایستادگی کرده‌اند این در حالی است که هدف دشمن نابودی نظام از طریق راه‌اندازی جنگ اقتصادی است.

وی افزود: در روزهای اخیری که گذشت به واسطه مشکلات صنفی که با نوسانات ارزی ایجاد شد برخی شروع به تخریب اموال عمومی کرده و شعارهایی ساختارشکن سردادند که باید با آنها برخورد جدی شود، این در حالی است که این اقدامات سواستفاده‌گرانه به وسیله هوشیاری کابه و بازاریان خنثی شد.

امام جمعه موقت اراک تصریح کرد: مردم آگاه و هوشیار ایران اجازه نمی‌دهند که دشمنان به اهداف سواستفاده‌گرانه خود برسند، البته مسئولان هم باید تمام تلاش خود را در راستای پاسخ‌گویی به مطالبات مردم انجام دهند و تمام بخش‌ها هم باید به دولت کمک دهند.

سپاسی‌آشتیانی بیان کرد: مشکلات و مطالبات مردم باید توسط مسئولان به رسمیت شناخته شود و نباید مشکلات فعلی کشور از جمله تورم، بهداشت و درمان، خودرو، مسکن، محیط زیست و غیره را انکار کنند، به ظور قطع افرادی که مشکلات را انکار می‌کنند به دنبال فرار از مسئولیت هستند که در این رابطه تنها راه برطرف کردن این مشکلات و خروج از آنها اتحاد همه قوا است، این در حالی است که دولت به تنهایی نمی‌تواند بار این مشکلات را متحمل شود.

وی ادامه داد: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری باید به سرعت اتاق فرماندهی اقتصاد کشور تشکیل شده و مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه موقت اراک با اشاره به اینکه مسئله جنگ اقتصادی یک واقعیت است، گفت: دشمن با این اهرم در صدد ضربه زدن به کشور است و باید دقت کنیم که امروز در میدان سخت مقابله قرار داریم و اگر این اتاق فکر تشکیل نشود ضربه و آسیب جدی وارد می‌شود.

سپاسی آشتیانی با اشاره به این سوال که چرا رسانه‌ها و مسئولان در تشریح جنگ اقتصادی و فشارهای موجود سکوت کرده‌اند، بیان کرد: آمریکا در زمان برجام نفعی برای مردم و کشور نداشت و درحال حاضر با خروج از این معاهده بین‌المللی به دنبال افزایش فشار بر ملت ایران است که در این راستا باید شفاف‌سازی کرد و هوشمندانه مسائل را برای مردم شکافت زیرا شرایط حساسی را داریم.

وی اضافه کرد: مردم در صحنه به منظور برطرف کردن مشکلات باید حضور داشته باشند و همیشه در صحنه حاضر باشند زیرا امروز به برجام داخلی نیاز داریم تا مشکلات را برطرف کرده و امیدوارانه مسیر را سپری کنیم.

امام جمعه موقت اراک تصریح کرد: دشمنان در تلاش هستند که کشور ایران را با بحران نمایش دهند که این یکی از راهبردهای اصلی رسانه‌ای و عملیات روانی آنها به منظور ضربه زدن به کشور است.

سپاسی آشتیانی بیان کرد: نظام تاکنون موفقیت‌های بسیاری داشته و همین امر سبب شده تا دشمن از ما هراس داشته باشد و به دنبال آن به فکر وارد کردن ضربه‌های روانی هستند که در این رابطه امید جوانان به آینده را هدف قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: امروز هدف دشمن القای بحران اقتصادی در کشور است، ابن در حالی است که کشور ایران همچنان صادرکننده نفت است، ارز به صندوق ذخیره ارزی وارد می‌شود و تحریم‌ها از ۵ ماه آینده آغاز می‌شود و به وطر قطع این فشار کنونی تنها فشار روانی است.

امام جمعه موقت اراک عنوان کرد: به منظور مهار کردن نوسانات ارزی یکی از اقداماتی که می‌توان انجام داد مقابله و برخورد قاطع با سوداگران و اخلالگران است.

سپاسی آشتیانی خاطرنشان کرد: ضربه‌ای که امروز به کشور وارد می‌شود از سوی افرادی است که ارز دولتی دریافت کرده‌اند، اما با نرخ ارز آزاد کالاها را عرضه می‌کنند که امیدواریم با این افراد به شکل قاطع برخرود شود و اخلالگران اقتصادی کشور مجازات و حتی به گفته رئیس قوه‌قضائیه اعدام شوند.

وی اضافه کرد: تعمیر و تغییر کابینه دولت در حوزه اقتصادی لازم و ضروری است که در این رابطه دولت باید تیم اقتصادی خود را تغییر دهد و اقدامی انقلابی انجام شود.

امام جمعه موقت اراک تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر از هرزمان دیگر نیاز است که مردم و قوا با یکدیگر متحد شوند و بازاریان و اصناف با هوشیاری کامل نباید اجازه دهند که مطالبات مردم به انحراف کشیده شود زیرا این امر به طور قطع بر هم زننده‌ امنیت اجتماعی و اقتصادی کشور است و دود آن تنها به چشم مردم می‌رود.

سپاسی آشتیانی با اشاره به فته قوه قضاییه، گفت: قوه‌قضائیه یکی از اضلاع امنیت جمهوری اسلامی و مردم است که به طور قطع در صورت نبود آن امنیت با مخاطره روبه‌رو می‌شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری با مسئولان دستگاه قضایی کشور دیدار داشتند و تاکید ایشان بر مسئولیت این قوه در مسائل حاکمیتی بود و همچنین فرمودند قوه‌قضائیه باید مظهر عدالت و ملجا مورد اطمینان مردم، پناهگاه آرامش‌بخش مردم برای احقاق حقوق فردی و اجتماعی باشد و با عملکرد مناسب خود سبب جلب اعتماد جامعه به خود شود.

امام جمعه موقت اراک عنوان کرد: قوه‌قضائیه در سال‌ها اخیر آماج فشارهای تبلیغاتی دشمنان قرار گرفته که با این موضوع به نقش حساس این قوه پی می‌بریم، دشمن با شایعات و اخبار کذب به دنبال ضربه زدن به این قوه است و به طور قطع با رصد بیشتر می‌توان این توطئه‌ها را خنثی کرد.

سپاسی با اشاره به واقعه ۶ تیرماه و ترور نافرجام مقام معظم رهبری و ۷ تیر سالروز حمله منافقان و شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی و همچنین حمله شیمیایی صدام به سردشت، گفت: در حمله شیمیایی صدام به سردشت جان ۱۰۹ نفر گرفته شد و هزاران نفر هم مجروح شدند و همچنین در این حمله ۴۰۰ شرکت خارجی با تامین مواد شیمیایی به صدام کمک کردند و علیرغم کمک به بروز این فجایع امروز ادعای حقوق بشر دارند.

وی با اشاره به سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمایی بندرعباس – دبی در ۱۲ تیرماه، اضافه کرد: در این فاجعه ۲۹۰ نفر از هموطنان ما به شهادت رسیدند، آمریکایی‌ها گفتند اشتباه شده است، اما از فرمانده این ناو تجلیل شد.

امام جمعه موقت اراک تصریح کرد: در این شرایط نمی‌توان قبول کرد که آمریکا مدافع حقوق بشر است، از نظر آمریکا مردمان فلسطین، یمن، میانمار، سوریه، عراق، و حتی ایران بشر نیستند و آنها تنها به دنبال منافع خود هستند.

سپاسی بیان کرد: امروز دشمن در تلاش است که جایگاه شهید و جنایتکاران را جابه‌جا کند که باید در این رابطه با هوشیاری کامل عمل و برخورد شود.

وی ادامه داد: انسانی که دارای ایمانی ریشه‌دار و با بقین است شبیه درختی است که حوادث به آن آسیب وارد نمی‌کند و به طور قطع اگر این ایمان از سر یقین نباشد تقوا معنا پیدا نمی‌کند.