• تاریخ: تیر ۱۰, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13844

خاموشی برق در استان مرکزی اعمال می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده عصر امروز در سومین شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی خواستار تشکیل ستاد تدابیر ویژه برای شرایط غیرقابل پیش‌بینی در استان شد و اظهار داشت:‌ این ستاد باید در راستای فرمای ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده عصر امروز در سومین شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی خواستار تشکیل ستاد تدابیر ویژه برای شرایط غیرقابل پیش‌بینی در استان شد و اظهار داشت:‌ این ستاد باید در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور گام‌های مؤثری برای انسجام ‌و وحدت ‌بردارد.‌

وی اتخاذ تصمیم‌های لازم و راهبردی در اسرع وقت را از اهداف تشکیل این ستاد برشمرد و افزود: ‌این ستاد از سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه و رئیس مجمع نمایندگان و ادارات و دستگاه‌های مربوطه هر هفته به صورت مرتب جلسه‌ای را تشکیل می‌دهند تا ‌بتوان در ‌ارتباط‌ با ‌موضوعات غیرقابل پیش‌بینی تصمیمات مناسب ‌را گرفت.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در کشور سران سه قوه با نظارت و تایید رهبری این ستاد را تشکیل دادند تا ‌تمام دستگاه‌های اجرایی ‌در اختیار مردم باشند تا برای مشکلات ‌زمان بیشتری را در نظر بگیرند.‌

آقازاده بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی مهم مانند نوسازی، راهداری، راه وشهرسازی، جهادکشاورزی، داشنگاه علوم پزشکی و غیره که هنوز اسناد خود را ارائه ندادند تا ۴۸ ساعت فرصت دارند این اسناد را ارائه داده تا هرچه زودتر آنها تعیین تکلیف شوند.

وی ادامه داد: این هفته گرم‌ترین روزهای سال را در پیش داریم که با توجه به اوج مصرف برق توسط مردم در ساعات پیک، شرکت توزیع برق ناچار به خاموشی شبکه شد که در تمام استان‌ها در ساعاتی با خاموشی مواجه هستیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: در حال حاضر کاهش پنج هزار مگاواتی تولید برق را داریم که باید تمام ادارات ۲۰ درصد مصرف برق را کاهش دهند و اگر غیر از این عمل شود باید پاسخگو باشد و در صورتی که مدیران در این رابطه موفق عمل کنند تشویق می‌شوند.

آقازاده خاطرنشان کرد: در سفر وزیر بهداشت به استان مرکزی پیشنهاد استان این بود که بیمارستان حضرت فاطمه(س) در ساوه به وزارت بهداشت فروخته شود که مورد استقبال وزیر قرار گرفت و قرار شد که نامه‌ای ارسال و به دنبال آن هیئتی به استان اعزام شده و بیمارستان را نظارت کرده و آن را خریداری کنند.

وی با اشاره به واگذاری ساختمان ادارات،گفت: در حدود دو دهه است که اقدام ریشه‌ای و اساسی و کارشناسی شده در زمینه واگذاری ساختمان ادارات انجام شده و تعدادی از فضاهای اداری شهرستان به گونه‌ای تحلیل شده که بخشی از مشکل فضاهای ساختمانی ادارات تامین می‌شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اداره راه و شهرسازی استان مرکزی در چهار ساختمان مستقر است که قرار ما بر این شد که تمام ساختمان‌های اداره راه و شهرسازی به یک ساختمان منتقل و در یک ساختمان به فعالیت خود ادامه دهند.

آقازاده بیان کرد: با این جابه‌جایی‌ها یک تعدیل و تنظیم بسیار خوبی از فضاهای اداری موجود در مرکز استان رقم می‌خورد و این تغییرات به طور حتم هم به نفع ارباب رجوع و هم به نفع منابع موجود دولتی و همچنین به نفع پرسنل در این واحدها می‌شود.