• تاریخ: تیر ۱۲, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13891

حریق گسترده کارخانه تولید موادشیمیایی و رنگ در جاده مخصوص کرج/ یک تن در حادثه جان باخت

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با آتش سوزی یک کارخانه تولید مواد شیمیایی اظهار کرد: در ساعت ۱۴:۵۶ ظهر امروز(دوشنبه) ح ...

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با آتش سوزی یک کارخانه تولید مواد شیمیایی اظهار کرد: در ساعت ۱۴:۵۶ ظهر امروز(دوشنبه) حادثه آتش سوزی گسترده در یک کارگاه تولید مواد شیمیایی و رنگ در مسیر شرق به غرب کیلومتر ۱۸ جاده مخصوص کرج به سازمان آتش نشانی شهر تهران اعلام شد که به دلیل گستردگی آتش و دود غلیظی که از فاصله دور هم قابل مشاهده بود، ۷ ایستگاه آتش نشانی به همراه تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: اولین ایستگاه آتش نشانی ظرف مدت ۳ دقیقه به محل حادثه رسیدند.

ملکی گفت: زمانی که آتش نشانان به محل حادثه رسیدند، مشاهده کردند که محل حادثه یک کارگاه تولید رنگ و مواد شیمیایی به مساحت ۲ هزار متر مربع است که بخش تولید رنگ و اداری آن کاملا شعله ور شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران تصریح کرد: آتش سوزی به حدی شدید بود که از فاصله چند ده متری نیز امکان نزدیک شدن به ساختمان وجود نداشت.

ملکی ادامه داد: در مجاورت این کارگاه یک کوچه بن بست وجود داشت که چندین خودرو در آنجا پارک بودند و به دلیل شدت آتش تمام خودرو‌های پارک شده دچار آتش سوزی شدند و آتش نشانان از زمان رسیدن به محل حادثه، با کف و آب مشغول خاموش کردن آتش شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: در حال حاضر آتش به طور کامل خاموش شده است و نیروی‌های آتش نشان در حال لکه گیری هستند.وی گفت: متاسفانه آتش نشانان در حین عملیات جستجو در محل سوله این کارگاه که بر اثر شدت حرارت بخش زیادی از سقف آن تخریب شده بود، با جسد سوخته فردی مواجه شدند که در زیر دستگاه‌ها گیر کرده بود.