• تاریخ: تیر ۱۵, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 13950

فاز سوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک توسط خیران در حال ساخت است

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدمهدی مقدسی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خیران علم و دانش و افتتاح ساختمان‌های مردمی‌ساز اراک اظهار داشت: انجام کار خیر در همه امور بسیار ارزشمند است اما موضوع دانشگاه، یک انتخاب هوشمندا ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدمهدی مقدسی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خیران علم و دانش و افتتاح ساختمان‌های مردمی‌ساز اراک اظهار داشت: انجام کار خیر در همه امور بسیار ارزشمند است اما موضوع دانشگاه، یک انتخاب هوشمندانه در مسیر خیر است.

وی افزود: انجام کار خیر در دانشگاه‌ها آثاری بسیار ماندگار را در بردارد، مجمع خیران بیمارستان آیت‌الله خوانساری، فاز یک این بیمارستان را تکمیل کردند و فاز ۲ هم تکمیل شد و در حال ساخت فاز ۳ هستند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خیران سلامت با شکل‌گیری در چند سال گذشته اقدامات خوبی را انجام داده‌اند که هم‌اکنون آثار خیرشان را می‌بینیم، نقش بنیاد حامیان دانشگاه در میان خیران به خوبی جا نیفتاده است، صدا و سیما و دستگاه‌های مربوطه باید اهمیت این نقش را در جامعه نهادینه کنند.

مقدسی خاطرنشان کرد: باید سلسله فعالیت‌ها و کارهایی تعریف کنند که اهمیت دانشگاه برای افراد جامعه ملموس شود تا همه به اهمیت دانشگاه پی‌ببرند، نوع نگاه بنیاد که تنها به ساختن ساختمان ختم نمی‌شود، ارتقاء سطح تحصیلی، توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان، پایان‌نامه‌های تحصیلی و غیره هم از مواردی است که باید مورد توجه این بنیاد باشد زیرا ارتباط بین دانشگاه و صنعت ارتباط تنگاتنگی است.

وی تصریح کرد: همه باید موضوع خیران دانشگاه‌ساز را در کشور پیگیری کنند، موضوع دانشگاه مورد غفلت قرار گرفته است، در میان دستگاه‌ها باید تقسیم کار صورت بگیرد و درخواست‌هایی که از ما نمایندگان دارید را بیان کنند.