• تاریخ: تیر ۲۰, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14048

شهرداری اراک سازمان سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، داود تاجران عصر امروز در مراسم افتتاح دفتر سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اراک، اظهار داشت: به منظور جذب سرمایه‌گذار باید شرایطی برای استفاده از ظرفیت‌ها و مشارکت‌های مردم ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، داود تاجران عصر امروز در مراسم افتتاح دفتر سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اراک، اظهار داشت: به منظور جذب سرمایه‌گذار باید شرایطی برای استفاده از ظرفیت‌ها و مشارکت‌های مردمی فراهم شود تا شاهد تحول در راستای بهره‌گیری از زمینه‌های مختلف باشیم که نخستین شرط برای محقق شدن این موضوع امنیت و حفظ سرمایه و همچنین ایجاد اعتماد برای مردم است.

وی افزود: افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری و مشارکت هستند ابتدا دقت نظر لازم در تمام جوانب را دارند و جزئی‌ترین مسائل برای آنها اهمیت دارد در نتیجه نمی‌توانیم هیچ سرمایه‌گذاری را همانند تیشه به میل خود بتراشیم.

شهردار اراک تصریح کرد: یکی از شروطی که سرمایه‌گذار برای امر مشارکت در سرمایه‌گذاری پیش‌قدم می‌شود این است که مشاهده کند که سازمانی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کند از کارشناسانی مجرب، فهیم و باتدبیر برخوردار باشد.

تاجران بیان کرد: کسانی که در برنامه‌ریزی امور شرکت می‌کنند باید ابتدا اهل کسب و کار و کاسبی و تجارت باشند تا بتوانند در حوزه جذب سرمایه عملکرد موفقی داشته باشند در غیر اینصورت فرصت‌ها از دست می‌رود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در یک مجموعه تنها یک مدیر موفق می‌تواند به سازمان جایگاه و منزلت می‌بخشد و می‌تواند در این زمینه‌ها اثربخش باشد.

شهردار اراک عنوان کرد: شهرداری‌ها باید به سمت ایجاد درآمدهای پایدار در حرکت باشند زیرا از محل عوارض کنونی هزینه های سنگین شهرها قابل تامین نیست که در این راستا یکی از برنامه‌های شهرداری‌ها تشکیل سازمان سرمایه‌گذاری است.

۴۰ نقطه برای سرمایه‌گذاری در اراک شناسایی شده است

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری اراک هم در این مراسم گفت: در حال حاضر ۴۰ نقطه در اراک که برای سرمایه‌گذاری دارای ظرفیت مناسب هستند شناسایی شده است.

فرامرز مهاجرانی بیان کرد: به منظور جذب سرمایه‌گذار خارجی اطلاعات سه طرح بزرگ شهر اراک به زبان انگلیسی ترجمه شده که این سه طرح که شامل طرح ۵۵ متری، طرح دره گردو و طرح جمع‌آوری صنوف مزاحم به عنوان طرح‌های بزرگ شهرداری اراک مطرح هستند .

وی ادامه داد: این طرح‌ها نیازمند سرمایه گذاری سنگین هستند که در این راستا به سرمایه‌گذار خارجی نیاز است که در نتیجه این الزامات طرح‌ها به زبان انگلیسی ترجمه شده و در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی که برای این امر داوطلب شده‌اند نیاز به سرمایه گذاری خارجی می باشد، لذا اطلاعات طرح ها به زبان انگلیسی ترجمه شده و برای مطالعه و بررسی در اختیار سرمایه گذاران داوطلب قرار گرفته است.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری اراک عنوان کرد: یکی از اهداف شواری شهر اسلامی و شهرداری تشکیل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری بود که با این نگاه سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری اراک با پیگیری شهردار و حمایت‌های اعضای شورای اسلامی اراک، تاسیس شد و از پانزدهم فروردین ماه آغاز به کار کرده و همچنین پس از از ایجاد این مکان کارگروهی با حضور کارشناسان تشکیل شده است.

مهاجرانی خاطرنشان کرد: امسال بودجه سازمان در حدود ۶۱ میلیارد تومان تامین شد وبا چند شرکت سرمایه گذار داخلی و یک سرمایه گذار چینی هم مذاکره شده که منتظر عقد قراداد هستیم. و همچنین سه نوبت هم آگهی فراخوان جذب سرمایه‌گذار تدارک دیده شده است.

وی اضافه کرد: به دنبال اطلاع رسانی این آگهی‌ها تعدادی سرمایه‌گذار برای پروژه‌های مختلف اراک مانند طرح بام اراک، منطقه گردشگری پامچال، مرکز طبخ آبزیان و بازی‌های پارکی اراضی انتهای هپکو جذب کرده‌ایم.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت مردمی شهرداری اراک تصریح کرد: انتظار داریم که حمایت‌هایی که از سوی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اراک در ارتباط با تامین نیازها و ضرورت‌های سرمایه گذاری شهری انجام می‌شود بتوانیم شاهد شهری آبادتر و با نشاط‌‌تر از گذشته باشیم.

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر ارسال کنید.