• تاریخ: تیر ۲۶, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14161

مرحله کشوری مسابقات قرآن کریم با حضور ۷۵۰ نفر در استان مرکزی برگزار می‌شود

، حجت الاسلام عبدالله حسینخانی ظهر امروز در نشست هماهنگی برگزاری مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت اوقاف و امورخیریه اظهار داشت: برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت از دهم تا بیست‌و‌سوم مهرماه در ...

، حجت الاسلام عبدالله حسینخانی ظهر امروز در نشست هماهنگی برگزاری مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت اوقاف و امورخیریه اظهار داشت: برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت از دهم تا بیست‌و‌سوم مهرماه در نظر گرفته شده که از سراسر کشور در این مسابقات ۷۵۰ نفر شرکت می‌کنند.

وی افزود: مرحله شهرستانی این مسابقات از اردیبهشت امسال در سراسر کشور آغاز شده و همچنین این مسابقات در فروردین سال آینده همزمان با سالروز مبعث پیامبر اکرم(ص) با برگزاری مسابقه بین‌المملی خاتمه پیدا می‌کند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه استان مرکزی تصریح کرد: در برگزاری این مسابقات به منظور افزایش کیفیت، در استان مرکزی ستاد راهبردی، معین و اجرایی تشکیل شده که در ستاد معین ۱۱ کمیته از جمله کمیته‌های اطلاع رسانی، فرهنگی و هنری، تبلیغات شهری، امور بانوان، شهرستان ها، جلب مشارکت و منابع مالی، دانشگاهیان و نخبگان، تشریفات، امنیتی و انتظامی و بازرسی و ارزشیابی فعالیت دارند.

حسینخانی بیان کرد: در مرحله استانی مسابقات ۲۰ داور حضور داشتند که ۱۱ نفر از آنها از جمع داورهای بومی استان انتخاب شده بودند.

وی ادامه داد: با برگزاری مسابقات کشوری دراستان می‌توان ظرفیت‌ها، جاذبه‌های گردشگری و توانمندی موجود در استان راشناسایی و در جایگاه مناسب از آنها استفاده کرد و همچنین همزمان با برگزاری مسابقات برنامه‌هایی از جمله محافل قرآنی هم برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه استان مرکزی عنوان کرد: پیش از اجرای چهل‌و‌یکمین دوره مسابقات کشوری به منظور آمادگی شرکت‌کنندگان در شهرستان‌های محلات و اراک با حضور استادان کشوری برگزار می‌شود.