• تاریخ: تیر ۲۷, ۱۳۹۷
  • شناسه خبر: 14181

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: مدیران با روحیه جهادی و انقلابی برای تعالی کشور گام بردارند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی با اشاره به اینکه مدیران مسئول در نظام جمهوری اسلامی باید مبتنی بر اخلاق خدمت کنند اظهار داشت: فرصت خدمت به ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی با اشاره به اینکه مدیران مسئول در نظام جمهوری اسلامی باید مبتنی بر اخلاق خدمت کنند اظهار داشت: فرصت خدمت به مردم یک نوع موهبت الهی محسوب می‌شود و افرادی که در این موقعیت قرار می‌گیرند باید بدانند که به عنوان خادمان مردم مورد لطف و عنایت پروردگار هستند بنابراین تلاش داشته باشند که این جایگاه خدشه‌دار نشده و همواره در مسیر مسئولیت‌پذیری باشند.

وی افزود: مسئولان در دستگاه‌های اجرایی امانتدار اعتماد و نیاز آحاد مردم هستند و این امانتداری مستلزم رعایت اصول اخلاقی در همه موارد و موازین نوع خدمتشان است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: مدیران نسبت به همه نیازهای مردم مسئول بوده و موظف هستند که در راستای بهبود معیشت و زندگی آنان با برنامه‌ریزی‌های راهبردی و کارآمد عمل کنند و تحقق برنامه‌ها هم باید به شکل عملی و عینی در جامعه قابل مشاده و لمس باشد.

آیت الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: برنامه‌های راهبردی و عملی به هدف رونق و توسعه کشور نیازمند نیروی توانا و صادق بوده تا بتوانند در مسئولیتی که دارند جهادگونه و انقلابی به برون رفت از بحران‌ها و مشکلات کشور کمک کرده و مملکت انقلابی را بر پایه‌های اهداف استوارتر از گذشته حفظ کنند.

وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران طلایه دار مذهب مقدس تشیع در جهان شناخته شده و همه امور کشور باید بر اساس ولایتمداری و ارزش‌های والای انقلابی و اسلامی اداره شود، به عبارتی برنامه‌ریزی‌های کارآمد و کارشناسی با هدف جلب رضایت مردم و افزایش اعتماد عمومی تکلیف شرعی و انقلابی مدیران بشمار می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: براساس آموزه‌های دین مبین اسلام ارتباط مسئولان دستگاه‌های اجرایی با توده مردم ضرورت بوده و این ارتباط باید برای مردم و مراجعان سهل‌الوصول باشد.

آیت الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: سرانه مصرف آب برای هر نفر در جهان ۱۱۰ لیتر بوده اما این نسبت در ایران از ۲۲۰ لیتر هم تجاوز می‌کند این آمار و ارقام نشانگر ضعف ما در اصلاح الگوی مصرف بوده که مستلزم فرهنگ‌سازی و آموزش است که کشور را بیش از این دچار مصرف‌گرایی نکرده و به ورطه بحران‌ها هدایت نکنیم.

وی با تاکید بر حفظ سرمایه‌های ملی کشور برای ایجاد رونق اقتصادی گفت: سرمایه‌های ملی و اموال بیت‌المال باید در راستای افزایش رونق اقتصادی لایه‌های مختلف جامعه بکار گرفته شده و صرف تولید و اشتغال شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: اسراف و افراط در مصرف، برای همه بویژه مسئولان و افرادی که در راس امور مملکتی هستند از قشر مردم خطرناکتر بوده و پرهیز از اسراف باید در مجموعه مدیریتی کشور نهادینه شود.